لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۲۸ اسد ۱۳۹۸ کابل ۰۲:۰۹

با سیستم جدید اصلاحات اداری کارمندان ملکی از مصوونیت کاری برخوردار می شوند


مقام های کمسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی افغانستان می گویند که پیروی از سیستم جدید اصلاحات اداری در این کشور سبب می شود تا کارمندان اداره های ملکی افغانستان از مصوونیت کاری برخورد دار شوند.

اما این مقام ها می گویند که برخی از وزرا و روسای ادارات مستقل با آنان همکاری نه کرده و اجازه نمی دهند تا افراد که به اساس سیستم جدید از طریق پروسه رقابت آزاد انتخاب شده اند وظایف خود را اشغال کنند.

عزیز الله آریافر رییس اطلاعات و روابط عامه یی کمسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی افغانستان به روز دوشنبه به رادیو آزادی گفت که به هدف تقویت اداره های ملکی و به میان آمدن مصوونیت کاری در این ادارات، نیاز است تا گام هایی از سوی حکومت در راستای تطبیق بهتر سیستم تازه یی اصلاحات اداری و خدمات ملکی در این کشور برداشته شود.

آقای آریافر علاوه کرد، اشخاص که طی سال های اخیر از طریق پروسه رقابت آزاد برگزیده شده اند، تا حدود زیاد از مصوونیت کاری برخورد دار اند.

این در حالیست که رییس جمهور افغانستان در مراسم پایان کار لویه جرگه عنعنوی گفت که اداره های ملکی این کشور فاقد مصوونیت کاری اند.

در همین حال شماری از کارشناسان افغان به این باور اند که دادن سهمیه به گروه ها و تنظیم های جهادی در اداره های این کشور سبب بروز این مشکلات شده است.

کبیر رنجبر یکی از این آگاهان به رادیو آزادی گفت که تقرر افراد شایسته و کار فهم در ادارات دولتی می تواند در زمینه ارتقای ظرفیت ادارات ملکی و تقویت این ادارات کمک کند.

کمسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی افغانستان می گوید که تا اکنون در حدود 20 وزارت و اداره مستقل حکومتی این کشور تحت پوشش سیستم جدید اصلاحات اداری قرار گرفته است.

به گفته مسوولان این کمسیون، بیش از یکصد هزار تن از طریق برنامه رقابت آزاد در ادارات مختلف استخدام شده اند.

در عین حال گفته می شود که در برخی موارد فعالیت های این کمسیون نیز شفاف نبوده و اشخاصی را برنده اعلام می کنند که شناخت و واسطه دارند.

اما مقام های کمسیون اصلاحات اداری این مساله را بی اساس می خوانند.


ستار فروغ
XS
SM
MD
LG