لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۵ دلو ۱۳۹۸ کابل ۰۴:۱۲

معاون اداره استخبارات مرکزی پاکستان کشته شد


افراد ناشناس مسلح، یک تن از افسران عالی رتبه ی اداره استخبارات مرکزی یا "آی بی" پاکستان را در شهر پشاور به قتل رسانیدند. افسر مذکور که نامش سراج الدین می باشد معاون اداره استخبارات مرکزی بود که سه شنبه شب در منطقه دوره رود که در نزدیکی ماموریت پولیس شمشتو واقع است از سوی افراد مسلح به قتل رسید.

سراج احمد، مسوول امنیتی شهر پشاور در صحبت تلیفونی که از محل وقوع با رادیو آزادی داشت گفت، بالای معاون اداره استخبارات مرکزی هنگامی حمله صورت گرفت که وی بعد از ادای نماز خفتن از مسجد نزدیکی منزل اش دوباره راهی منزل خود بود:

«تیر اندازی صورت گرفته که در آن افسر اداره "آی بی" کشته شده این واقعه در منطقه دوره رود رخ داده تمام افسران "آی بی" محافظین دارند که 24 ساعت با آنها می باشند و پولیس مسوول گرفتن امنیت آنها نیست فعلاً ما تحقیقات در آغاز نموده ایم.»

مسوول امنیتی پشاور افزود، برای گرفتن امنیت اشخاص که در ادارات استخباراتی پاکستان کار می کنند، اشخاص مخصوص گماشته شده است از این که وی چرا در آن هنگام شب بدون محافظین اش بوده تحقیقات جریان دارد.

سراج الدین در پهلوی معاون اداره استخباراتی "آی بی" مسوول مناطق قبایلی پاکستان نیز بود که در مناطق یادشده بر علیه مخالفین مسلح دولت فعالیت های استخباراتی را به پیش می برد. گفته می شود وی قبلاً نیز چندین بار از سوی اشخاص نا معلومی تهدید به مرگ شده بود.

وی در حالی به قتل رسانیده شد که صبح سه شنبه بالای یک تن از افسران ماموریت پولیس منطقه بده بیر نیز از سوی موتر سایکل سواران مسلح حمله صورت گرفت که بعداً افسر مذکور در شفاخانه مرکزی جان باخت.

ناگفته نماند که هیچ گروهی تا هنوز مسوولیت حملات بالای دو افسر یادشده را به عهده نگرفته اند. قابل یاد آوریست که پاکستان دارای سه ادارهء استخباراتی بنام های "آی اس آی"، "ام آی" و ""آی بی" می باشد.


فرشته نگاه
XS
SM
MD
LG