لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۳ حوت ۱۳۹۸ کابل ۱۲:۳۳

نگرانی ها در مورد جام قهرمانی فوتبال 2012 اروپا


در زمانی که فقط یک صد روز دیگر از آغاز تورنمنت قهرمانی بازی های فوتبال سال 2012 میلادی اروپا باقی مانده است، نگرانی ها راجع به کیفیت تیم ها و فراهم آوری تسهیلات از طرف دو کشور میزبان بازی ها یعنی پولند و اکراین هنوز وجود دارد.

مارتن کالن تنظیم کنندهء بازی های سال 2012 اروپا به روز دوشنبه هفدهم ماه فبروری در یک کنفرانس تلویزیونی در کیف پایتخت اکراین گفت، آمادگی برای برگزاری تورنمنت بازی ها توسط دو کشور میزبان بخوبی جریان دارد.

اما کالن هوشدار داد که کشور اوکراین شاید این فرصت مهم تاریخی را که انتظار می رود صدها هزار ورزشکار به این کشور سرازیر گردد، به علت فقدان تهیه خدمات کافی و نبود آمادگی لازم برای این بازی ها به خطر بی اندازد.

بوریس کولسنیکوف معاون صدراعظم اکراین که در عین زمان وزیر زیر بناهای کشور اکراین نیز می باشد و مسوولیت آمادگی بازی های سال 2012 میلادی اروپا را هم بعهده دارد گفت، ساختمان و عصری سازی چهار ستدیوم و چهار میدان هوایی و همچنان سیستم سرک ها و شاهراه ها در اکراین تکمیل شده است.

اما کولسنیکوف تایید نمود که قیمت بلندهوتل های دو ستاره که کرایه هر اطاق آن در یک شب 278 دالر و قیمت رفت و آمد تکت طیاره میان لندن و کیف 830 دالر امریکایی تعیین گردیده است، همه تماشا چیان و علاقه مندان تورنمنت را خوش و راضی نخواهد ساخت.

کولسنیکوف افزود:

« قیمت ها واقعاً یک مشکل است. اما ما به هوتل های خود هوشدار دادیم که اروپا آنقدر بزرگ نیست. همچنان به کمپنی های هوایی گفتیم که امروز یک تعداد زیاد از کمپنی هایی وجود دارند که می توانند قیمت هایی به مراتب مناسب تر و ارزان تر ارایه کنند. از تاریخ 15 ماه می تا تاریخ 15 ماه جولای ما پروگرام باز هوایی داریم و برای هر خط هوایی که جواز درست پرواز داشته باشند، می توانند به آسانی به میدان های هوایی ما دسترسی پیدا کنند.

در عین زمان مذاکرات ما با یک کمپنی هوایی بسیار ارزان قیمت ادامه دارد و من فکر می کنم که ما می توانیم در آغاز بازی ها به تکت های ارزان تر دست بیابیم و در مورد هوتل های بلند قیمت باید گفت که نصف اطاق های آنها خالی خواهند بود.»


پولند کشور دیگر میزبان که عضو اتحادیهء اروپا می باشد، از لحاظ کیفیت خدمات و سطح زندگی نسبت به کشور اکراین بهتر است. چنانچه تیم انگلستان همین اکنون تصمیم گرفته تا در شهر زیبای کراکاو پولند اقامت اختیار کند، در حالیکه سه بازی این گروپ در کشور اکراین صورت می گیرد. اما از لحاظ زیربنا های تورنمنت، پولند هنوز هم قابل تشویش است.

مارتا ماریک یک ژورنالیست سپورت با آژانس خبری پولند می گوید، پیشرفت هایی در مورد توسعهء ستدیوم و سایر تسهیلات در پولند به عمل آمده است.
XS
SM
MD
LG