لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۳ دلو ۱۳۹۸ کابل ۰۷:۵۱

«محل محاکمهء مرتکب حادثهء کندهار، نهایی نشده است»


لیون پنیتا وزیر دفاع امریکا گفته است امکان دارد، شخص مرتکب این حادثه به اشد مجازات محکوم شود.
اعضای شورای ملی افغانستان خواستار آن شده اند، خورد ضابط امریکایی که به قتل افراد ملکی در یکی از قریه های ولسوالی پنجوایی ولایت کندهار متهم است، باید به طور علنی در داخل افغانستان محاکمه شود. آنها همچنان از حامد کرزی رییس جمهور افغانستان خواسته اند، هر نوع مذاکرات با ایالات متحدهء امریکا را در زمینهء قرارداد دراز مدت ستراتیژیک به حالت تعلیق قرار دهد.

آژانس خبری اسوشیتد پرس با نقل قول از یک سخنگوی نیرو های امریکایی در افغانستان، دگرمن گاری کولب (Gary Kolb) می نویسد که گفته است:
«در مورد محل محاکمه تا هنوز تصمیم نهایی اتخاذ نشده است. ما در گذشته محاکم نظامی را در افغانستان دایر کرده ایم.»

به گفتهء دگرمن گاری کولب (Gary Kolb) همهء شرایط و وضعیت مطالعه شده بعد در مورد اینکه محاکمه در افغانستان و یا هم در ایالات متحدهء امریکا دایر شود، تصمیم گرفته خواهد شد.
شخص مرتکب این حادثه در توقیف نظامی قرار داشته، نیرو های نظامی امریکا به روز سه شنبه گفته اند که وی را در توقیف نگهمیدارند.

لیون پنیتا وزیر دفاع امریکا گفته است امکان دارد، شخص مرتکب این حادثه به اشد مجازات محکوم شود.

آژانس خبری اسوشیتد پرس می نویسد:
باشنده گان قریهء که در آن جا این حادثه اتفاق افتاده است، بالای حکومت افغانستان خشمگین بوده، از جنگ خسته شده اند. دوتن از افرادی که اقارب شان را در اثر این حادثه از دست داده اند، به هیاتی که توسط رییس جمهور کرزی به خاطر تحقیق در مورد این حادثه اعزام شده است گفته اند، در وقوع این حادثهء تیراندازی یک تن نی، بلکه دو نظامی دست داشته است.

بارک اوباما رییس جمهور امریکا نیز تعهد کرده است که در مورد این حادثه به طور جدی تحقیقات خواهد شد.

به روزسه شنبه در شرق افغانستان تظاهراتی در برابر این حادثه صورت گرفت و نشانهء از تظاهرات بعدی مشاهده نمی شود.
XS
SM
MD
LG