لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۱ دلو ۱۳۹۸ کابل ۰۳:۵۲

اسراییل برخی مناطق را در نوار غزه مورد حملهء هوایی قرار داد


طیارات اسراییلی اندکی قبل از نیمه شب روز چهار شنبه، یک فارم زراعتی را در جنوب شرق شهر غزه و یک محل دیگر را در شرق منطقهء ساحلی در خان یونس مورد حملهء هوایی قرار دادند. هردو محل در نزدیکی سرحدات با اسراییل موقیعت دارد.

در یک اعلامیهء نظامی اسراییل گفته شده، هدف این حملات یک محل پرتاب راکت در شمال و یک تونل کنده شده توسط ملیشه ها در جنوب بوده است.

قبل از این حمله بر فراز شهر برشیبا (Beersheba) در جنوب اسراییل یک راکت ملیشه ها توسط سیستم دفاعی گنبد آهنین (Iron Dome) اسراییل خنثی ساخته شده بود.

آژانس دی، پی، ای آلمان می نویسد:
از نیمه شب سه شنبه یک متارکهء شکننده بین اسراییل و گروپ های ملیشه های فلسطینی جهاد اسلامی و کمیتهء مقاومت مردمی (PRC) آغاز شده است. این دو گروپ از روز جمعه به اینسو به خاطر انتقام از کشته شدن ظاهرالقیسی منشی عمومی کمیتهء مقاومت مردمی (PRC) توسط نیروهای اسراییلی، حدود 200 راکت را بالای جنوب آن کشور فیر کرده اند.

اسراییل می گوید ظاهرالقیسی پلان داشت از شبه جزیرهء سینا Sinai) در مصر بالای آن کشور حمله کند و در پاسخ به حملات پیهم راکتی ملیشه های فلسطینی، حملات هوایی را انجام داده است که در اثر آن 20 شورشی و چهار فرد ملکی کشته شده اند.

آژانس دی، پی، ای آلمان می نویسد:
یک پسر 15 ساله فلسطینی نیز در اثر یک انفجار در شمال نوار غزه کشته شده است.
فلسطینی ها می گویند، این انفجار در اثر فیر راکت از یک طیارهء بی پیلوت اسراییلی صورت گرفته است.
اسراییل می گوید این انفجار در اثر بازی یک گروپ از اطفال با یک دستگاه پرتاب راکت صورت گرفته است.

همچنان یک طفل هفت ساله زمانی کشته شد که یک مرد مسلح فیر های هوایی را در مراسم تدفین یک جنازه آغاز کرد.

با آغاز متارکه بین طرفین خشونت ها کاهش یافته است، اما فیرهای منفرد راکت و حملات هوایی تلافی جویانهء اسراییل ادامه دارد.

قبل از غروب روز چهارشنبه طیارات اسراییلی دوحملهء جداگانه را بالای حومهء شهر غزه انجام دادند که در اثر آن یک مغازه شدیداً خسارمند شده است. این حملات به تعقیب اصابت یک راکت در شهر جنوبی نیتی وت (Netivot) اسراییل صورت گرفته است.
XS
SM
MD
LG