لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۲۸ اسد ۱۳۹۸ کابل ۰۲:۰۱

کمک های ما بعد از 2014 با افغانستان دوامدار خواهد بود


مارک گراسمن نماینده خاص امریکا برای افغانستان و پاکستان
مارک گراسمن نماینده خاص امریکا برای افغانستان و پاکستان می گوید: او اطمینان حاصل کرده که متحدین اروپایی ناتو، کمک های مالی را برای تجهیز نیرو های افغان، پس از سال 2014 میلادی فراهم خواهند کرد.

به گفته آقای گراسمن، این کمک ها کافی و دوامدار خواهد بود.

قوماندانان امریکایی و ناتو در نظر دارند تا بخش اعظم نیرو های شان را تا اخیر سال 2014 از افغانستان بیرون کنند و مسوولیت های امنیتی را به خود افغان ها بسپارند.

اما ستراتیژی برای ماموریت افغانستان تقاضا می کند تا جامعه بین المللی مصارف نیرو های اردو و پولیس ملی افغانستان را بپردازد.

اینکه مصارف نیرو های افغان چقدر است، سوال عمدهء است که پیشبینی می شود در اجلاس ناتو در ماه می در شیکاگو مطرح شود.

مارک گراسمن به روز جمعه در مقر ناتو به خبرنگاران گفت: مشغول مشوره در مورد تعداد نیرو ها و سپس تقسیم مصارف آنهاست.

آقای گراسمن همچنان گفت: چیزی را که امروز من در گفتگو ها شنیدم، تعهد برای حمایت درازمدت و کافی برای نیرو های امنیتی افغان بود.

گراسمن از تائید این گزارش که امریکا می خواهد تا متحدین اروپایی این کشور، مصارف یک اعشاریه سه میلیارد دالری نیرو های افغان را به عهده بگیرند، خودداری کرد.

ایالات متحده تخمین می کند که سالانه برای نیرو های افغان چهار اعشاریه یک میلیارد دالر نیاز است و بر اساس گزارش ها، امریکا دو اعشاریه سه میلیارد این مصارف را خواهد پرداخت و خود افغانستان توانایی پرداخت پنجصد میلیون دالر را دارد.

به گفته نماینده ایالات متحده امریکا برای افغانستان و پاکستان، مشوره ها در مورد تمویل نیرو های افغان، توسط رهبران بسیاری کشور ها، در اجلاس شیکاگو ادامه خواهد یافت.
XS
SM
MD
LG