لینک های دستیابی پذیر

یکشنبه ۳۰ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۱۲:۵۳

وزارت فواید عامه افغانستان به شرکت های سرک سازی هشدار داد!؟


نجیب الله اوژن وزیر فواید عامه افغانستان
وزارت فواید عامه افغانستان به آن عده از شرکت های سرک سازی در این کشور هشدار داده است که مشکلاتی در اجرای پروژه های این شرکت ها وجود دارند.

با آنکه وزارت فواید عامه افغانستان به صورت مشخص از شرکت های نام نگرفته است که پروژه های سرک سازی را به درستی تطبیق نکرده اند اما مقام های این وزارت می گویند که تعداد زیادی از شرکت های سرک سازی را شناسایی کرده اند که کار های شان بی کیفیت بوده است.

نجیب الله اوژن وزیر فواید عامه افغانستان به خبرنگاران در کابل گفت که به تمام شرکت های سرک سازی هشدار داده اند که نواقص کار های خود را برطرف کنند.

آقای اوژن گفت، اگر مسوولان شرکت های یاد شده این هشدار وزارت فواید عامه را جدی نگیرند به نهاد های عدلی و قضایی این کشور معرفی می گردند:

« هر شرکتی که با این قرارداد عمل نکرده اند ما به خاطر تطبیق این پروژه ها آنها را به څارنوالی افغانستان معرفی می کنیم، بعضی از شرکت ها کار را مطابق قرار داد انجام نداده اند و یا کار را به وقت معیین تمام نکرده اند. ما تمام این شرکت ها را شناسایی کردیم برای تمام این شرکت ها مکتوب فرستادیم.»

وزیر فواید عامه افغانستان بعد از ظهر روز دوشنبه در مراسمی در این مورد در کابل سخن گفت که به هدف امضای قرارداد اعمار چهار سرک و یک پل به ارزش نزدیک به شش صد ملیون افغانی با شرکت های سرک سازی افغانی برگزار شده بود.

آقای اوژن گفت که این چهار سرک به طول مجموعی نزدیک به 30 کیلومتر در ولایات ننگرهار، پکتیکا، تخار و شبرغان اعمار می گردند.

وی همچنان گفت که پل یاد شده به طول 32 متر در ولایت دایکندی ساخته می شود.
آقای اوژن از مسوولان این شرکت های سرک سازی نیز خواست تا این پروژه ها را با کیفیت عالی به اجرا گذارند:

« خواهش ما این است که این شرکت ها در قسمت کیفیت و کمیت این سرک ها توجه کنند، این خواست وزارت فواید عامه نیست بلکه خواست مردم افغانستان می باشد.»

هزاران کیلومتر سرک در ده سال گذشته در افغانستان به کمک مالی جامعه جهانی اعمار شده است اما بسیاری این سرک ها نسبت کیفیت پایین مواد استفاده شده در آن دوباره تخریب شده اند.

در کنار انتقاد از نحوه کار شرکت های سرک سازی در افغانستان، از حکومت این کشور نیز انتقاد می شود که از روند کار این شرکت ها به طور جدی نظارت نکرده است.

وزارت فواید عامه افغانستان می گوید، در نظر دارد تا پس از این با شیوه های جدید از پیشبرد پروژه های سرکسازی در کشور نظارت و بررسی نماید.
XS
SM
MD
LG