لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
جمعه ۲ حوت ۱۳۹۸ کابل ۰۸:۲۳

عنان: برای ختم جنگ در سوریه باید بر طرفهای درگیر فشار وارد شود


کوفی عنان نماینده سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب برای سوریه
کوفی عنان نماینده سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب برای سوریه می گوید، کشورهای با نفوذ بر حکومت و گروه شورشی سوریه فشار وارد نمایند تا به بحران در این کشور پایان دهند.

کوفی عنان که دیروز در شهر ژینو سویس با خبرنگاران صحبت می کرد گفت:

« اکنون زمان فرا رسیده است که کشورهای با نفوذ فشارهای شان را بر طرفین درگیر افزایش دهند و آنها را ترغیب نمایند که منفعت شان خواهد بود تا به قتل و کشتار پایان دهند و گفتگو را آغاز کنند.»

نماینده بین المللی برای سوریه گفت، زمان برای تطبیق پلان شش فقره یی در گذر است و در30 ماه جاری میلادی از کشورهای مقتدر جهان دعوت می شود که در شهر ژینو روی این موضوع بحث و مذاکره کنند.

کوفی عنان همچنان گفت که ایران باید جز حل این بحران باشد.

نماینده سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب در این نشست خبری افزود:

« همان طوریکه پیش می رویم، اهداف ما که قطع کشتار، کمک به آسیب رسیده ها، انتقال سیاسی مصوون و تضمین عدم سرایت این بحران به کشورهای همسایه می باشند، باید بطور استوار حفظ گردند.»

همزمان با این، گزارش ها از سوریه حاکی از آن اند که دیروز در خشونت ها در این کشور، 25 نفر کشته شده اند.

در این میان، سازمان ملل متحد می گوید: تعداد کسانی که به کمک های بشردوستانه نیاز دارند در سوریه به یک و نیم ملیون نفر افزایش یافته است.

دفتر همآهنگی امور بشری همچنان گفت که اداره های کمک رسانی در رسیده گی به غیر نظامیان سوریه که به خدمات اساسی نیاز دارند، با مشکلات قابل ملاحظهء رو به رو هستند.

دلیل آن خرابی وضعیت امنیتی در سوریه خوانده شده است.

در یک اعلامیه آمده است که 350 هزار نفر در ولایت ادلیب و حدود 250 هزار نفر دیگر در شهر حمص به کمک های بشردوستانه ضرورت دارند.

در این اعلامیه از قول مقامات سازمان ملل گفته شده که بیش از 96 هزار مهاجر سوریه در کشورهای عراق، اردن، لبنان و ترکیه ثبت نام کرده اند.

از سی و یکم ماه می بدین سو، این رقم حدود بیست هزار افزایش را نشان می دهد.
XS
SM
MD
LG