لینک های دستیابی پذیر

خبر تازه
شنبه ۲۵ عقرب ۱۳۹۸ کابل ۰۶:۰۴

تاثیر اظهارات اخیر حامد کرزی بر روابط افغانستان با امریکا


به روز یکشنبه هفتهء جاری رییس جمهور کرزی، امریکا را به انجام گفتگوهای پنهانی با طالبان در بیرون از افغانستان متهم ساخت. آقای کرزی که در مراسم تجلیل از روز جهانی زن در کابل سخنرانی می کرد، همچنان گفت، طالبان حملات انتحاری را به خاطر طولانی شدن حضور نیروهای خارجی در افغانستان و در خدمت به امریکا انجام میدهند.

اما این اظهارات رییس جمهور افغانستان از سوی مقام های امریکایی به شدت رد شد. چک هیگل وزیر دفاع ایالات متحده که در این روز در کابل حضور داشت در دیدار با آقای کرزی تاکید نمود که هر نوع تلاش برای صلح و حل سیاسی، باید تحت رهبری افغان ها صورت گیرند.

در بحث این هفته، روی اظهارات تازهء آقای کرزی و عکس العمل مقام های امریکایی در این زمینه و این که چنین اظهارات تا چد حد می تواند روی روابط میان افغانستان و ایالات متحده اثرات ناگوار داشته باشد، با مهمانان عزیز گفتگو می کنیم.

در بحث کنونی دوستان گرامی هریک معیین مرستیال معاون حزب حق و عدالت، داکتر زلمی زابلی رییس کمیسیون سمع شکایات مشرانو جرگهء افغانستان و میا گل وثیق آگاه مسایل سیاسی را با خود داریم. قابل یاد آوری است که با وجود تماس های ما با مرکز رسانه های حکومت، ادارهء امور و شورای عالی صلح افغانستان کسی حاضر نشد تا در این بحث حضور یابد.

please wait

No media source currently available

0:00 0:27:24 0:00
لینک مستقیم
XS
SM
MD
LG