لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
دوشنبه ۱۶ سرطان ۱۳۹۹ کابل ۰۹:۱۶

دو دختر جوان در ولایت سرپل خود کشی کردند


طی دو رویداد جداگانه در ولایت سرپل دو دختر 18 ساله دست به خودکشی زدند. به گفته مقامات محلی ولایت سرپل طی دو رویداد جداگانه دو دختر جوان اقدام به خود کشی کرده و با خوردن تابلیت مرگ موش، یک تن آن به زندگی اش پایان داده اما یک تن دیگر جان به سلامت برده است.

نسیمه آرزو رییس امور زنان ولایت سرپل می گوید که این رویداد ها در مرکز شهر سرپل و ولسوالی بلخاب این ولایت به وقوع پیوسته اند. به گفته رییس امور زنان ولایت سرپل، در یکی از این رویداد ها دختری به نام ظریفه باشنده قریه بیش باغ شهر سرپل شب گذشته در اثر خوردن مرگ موش جان باخته است.

خانم آرزو علت این قضیه را خشونت های فامیلی عنوان کرده می گوید: از این دختر دست خطی بدست آمده که از مادر اندرش شکایت دارد:
« ما به ارگان های امنیتی راپور دادیم پیشتر کاکای دختر آمده بود ما از نزدیک موضوع را بررسی نمودیم.»

دست خطی که در آخرین لحظات زندگی ظریفه توسط خودش تحریر شده در آن از پدرش چنین خواهش کرده است:

« پدر جان! مادر اندرم را بالای جسدم اجازه ندهید. این آخرین خواهش دختر تان است. امیدوارم به او عمل کنید.»

خانم آرزو می گوید: در همین حال در یک رویداد دیگر در ولسوالی بلخاب دختر جوان دومی نیز با خوردن مرگ موش اقدام به خود کشی کرده اما جان سالم بدر برده است:

« به نام لیلی که او هم به اثر خشونت های فامیلی البته قراریکه اطلاع یافتیم دست به خود کشی زده بود مگر به شفاخانه مراجعه کرده از مرگ نجات یافته است. فعلاً یکی از کارمندان ما به ولسوالی بلخاب رفته این قضیه را بررسی می کند.»

این در حالیست که چندی قبل نیز یک دختر هفده ساله در قریه رحمت آباد شهر سرپل بخاطر خشونت های خانوادگی با خوردن مرگ موش جان باخته بود.

عالم رحمانیار
XS
SM
MD
LG