لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۷ قوس ۱۴۰۰ کابل ۰۰:۱۱

مردم: 20 تن پولیس برای امنیت تمام ولسوالی بلخاب کافی نیست


بسیاری از باشنده گان ولسوالی بلخاب سرپل از کمبود پولیس ملی شکایت دارند. بگفته آنها در تامین امنیت بیشتر از هفتاد هزار نفوذ این ولسوالی حضور 20 تن پولیس قناعت بخش نیست.

محمد علی یکتن از باشنده گان ولسوالی بلخاب گفت مردم با پولیس همکاری دارد ولی از اینکه قلمرو این ولسوالی بسیار وسیع است از این لحاظ نیاز به نیرو های بیشتر امنیتی دارد:

« ساحه وسیع که بلخاب دارد 20 نفر پولیس هیچ وقت کفایت کننده نیست باید تشکیل پولیس افزایش داده شود چرا که انتخابات هم در پیشرو است نیاز است تا ما نیرو های بیشتر پولیس را در ولسوالی خود داشته باشیم. »

اما مسوولان امنیتی می گویند، ولسوالی بلخاب در سطح ولایت سرپل از امنیت کامل بر خوردار بوده و هیچ نوع نگرانی از بروز ناامنی در این ولسوالی وجود ندارد.

غلام نبی خرم قوماندان امنیه بلخاب سرپل گفت، علما، متنفذین و مردم این ولسوالی در تامین امنیت با پولیس همکاری دارند.

آقای خرم می گوید که نیروهای امنیتی در این ولسوالی آماده گی کامل برای برگزاری انتخابات نیز دارند:

« فضای امنیت با همکاری مردم در ولسولی بلخاب صد درصد تامین بوده در اینجا کدام مشکل امنیتی که خدای نخواسته امنیت ما را اخلال کند وجود ندارد. »


قوماندان امنیه بلخاب می گوید، تدابیری اتخاذ شده است که تا در انتخابات سال 1393مردم بتوانند بدون تشویش به پای صندوق های رای دهی رفته و رای بدهند.

ولسوالی بلخاب سرپل که یکی از ولسوالی های دور افتاده و کوهستانی می باشد که 150 کیلومتر از مرکز ولایت فاصله داشته و این ولسوالی یکی از ولسوالی های با امن سرپل به شمار می رود.


گزارشگر: محمدعالم رحمانیار
XS
SM
MD
LG