لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
چهارشنبه ۱۰ قوس ۱۴۰۰ کابل ۱۰:۱۹

هند: پاکستان نگرانی اش را از راه گفتگو رفع کند


مشاور امنیت ملی هند می گوید، حکومت این کشور می خواهد در مورد هر گونه نگرانی بحث کند که شاید پاکستان در باره فعالیت های این کشور در افغانستان داشته باشد.

شوی شنکر مینون دیروز در صحبت با رسانه های هندی گفت:
« همان طوری که قبلاً گفته ام، علاقمندی اصلی ما در افغانستان این است تا زمینه چنین امکاناتی را به مردم افغانستان مساعد سازیم تا هر آنچه که آنها می خواهند، انجام دهند.»

به گفتهء مشاور امنیت ملی هند، خواست افغان ها ایجاد یک جامعهء مرفه و با ثبات خارج از ترور و وحشت است. وی افزود، آنها در این تلاش ها با افغانان و حکومت افغانستان کار خواهند کرد.

شویشنکر مینون گفت:
« ما به خاطر این کار خود را ادامه می دهیم که بازی در افغانستان پایان ندارد.»

مشاور امنیت ملی هند در ادامه صحبت اش گفت، باور دارد که این موضوع جای برای نگرانی نیست.

مشاور امنیت ملی هند اضافه کرد:
« در حقیقت به تکرار به پاکستان گفته ام که خیلی خرسند خواهیم شد تا با هم بنشینیم و در مورد آنچه که در افغانستان انجام می دهیم، گفتگو کنیم.»

به گفتهء وی در صورتی موجودیت هر گونه نگرانی و سوء تفاهم در مورد فعالیت های هند در افغانستان، این کشور خرسند خواهد بود تا آن را رفع کند.

شویشنگر مینون مشاور امنیت ملی هند همچنان گفت، امیدوار است که در نتیجه پیشبرد این گونه پروسه، پاکستان نیز به یک عنصر ثبات در افغانستان مبدل شود.

شوی شنکرمینون همچنان گفت، اهداف هند در افغانستان چندین بار مورد حمله قرار گرفته و حکومت هند هر بار آموخته که با این گونه حوادث چگونه رفتار و برخورد کند.

در این گزارش رسانه های هندی آمده است که جیمز دبنز نمایندهء خاص امریکا در امور افغانستان و پاکستان گفته است که پاکستان در رابطه به نفوذ هند در افغانستان زیاد مبالغه می کند و حضور هند در افغانستان بنیاد فرهنگی و اقتصادی دارد.

در گزارش همچنان آمده است، ارشاد احمدی معین سیاسی وزارت خارجه افغانستان سه شنبه گذشته با سوجاتا سنگهـ وزیر خارجه هند در مورد آن مسایل مربوط به افغانستان گفتگو کرد که در حاشیه اجلاس اسامبلی عمومی سازمان ملل متحد در شهر نیویارک روی آنها بحث خواهد شد.
XS
SM
MD
LG