لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۱۴ قوس ۱۴۰۰ کابل ۰۵:۵۶

ولسی جرگه افغانستان به چهار مقام دولتی رای اعتماد داد


آرشیف
نامزد وزرای امور داخله، سرحدات اقوام و قبایل و دو کاندید پست های مختلف دیگر دولتی توانستند از ولسی جرگه افغانستان رای اعتماد بدست بیاورند.

محمد عمر داوود زی و اکرم خپلواک توانستند به حیث وزرای داخله، سرحدات اقوام و قبایل از ولسی جرگه افغانستان رای اعتماد بدست بیاورند.

در عین زمان، لطف الرحمان سعید به حیث عضو کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی و برات علی متین به حیث عضو شورای عالی ستره محکمه توانستند رای اعتماد کسب کنند.

نشست روز چهارشنبه ولسی جرگه به دادن رای اعتماد به دو نامزد وزیر و سه کاندید پست های مختلف دیگر اختصاص داده شده بود.

پس از گرفتن رای اعتماد این افراد عبدالرووف ابراهیمی رییس ولسی جرگه ابراز امیدواری کرد که آنان بتوانند طوری که تعهد کرده اند وظایف شان را به گونه جدی انجام دهند:

« من به نمایندگی از ولسی جرگه موفقیت آنان را تبریک می گویم از خداوند می خواهیم همان طوری که تعهد کرده اند وظایف شان را پیش ببرند.»

هفته گذشته حکومت افغانستان پنج تن را شامل دو کاندید وزیر، دو عضو کمیسیون نظارت از قانون اساسی و یک عضو شورای عالی ستره محکمه را به ولسی جرگه معرفی کرد.

از آن جمله تنها نصرالله ستانکزی که برای عضویت کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی نامزد شده بود با کسب یک صد و شش رای تایید نتوانست پنجاه جمع یک آرا را تکمیل نماید.

عمرداوود زی قبل از این به حیث سفیر افغانستان در اسلام آباد کار می کرد.

پس از آن که مجتبی پتنگ وزیر پیشین وزارت داخله از سوی اعضای ولسی جرگه سلب صلاحیت شد، رییس جمهور کرزی آقای داوود زی را به حیث سرپرست این وزارت تعیین کرد.

محمد اکرم خپلواک وزیر اقوام قبایل و سرحدات قبل از این به حیث والی فراه ایفای وظیفه می کرد.

عمر داوود زی وزیر داخله افغانستان حین تشریح برنامه هایش در ولسی جرگه روی برگزاری انتخابات در زمان تعین شده آن و تامین امنیت در انتخابات تاکید کرد:

« تلاش خواهیم کرد تا انتخابات سال آینده مطابق با قانون اساسی در وقت معین آن برگزار گردد، مسوولیت وزارت داخله در این عرصه تامین امنیت سایت های انتخاباتی، مراکز رای دهی، تامین امنیت کاندیدان و رای دهندگان و پرسونل کمیسیون انتخابات و فراهم کردن شرایط امن برای رای دهندگان می باشد.»

آقای داوود زی همچنان از بی طرفی وزارت داخله افغانستان در انتخابات ریاست جمهوری و شورا های ولایتی اطمینان داد.

اکرم خپلواک وزیر سرحدات نیز از برنامه های کاری اش صحبت کرد و گفت که روی ولسوالی های اساسی کشور تمرکز بیشتر خواهد داشت.

سحرلیوال
XS
SM
MD
LG