لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۱۸ قوس ۱۴۰۰ کابل ۰۵:۴۵

فرد متهم به قتل 3 عسکر استرالیایی به افغانستان انتقال داده شد


جنرال دیوید هورلی (David Hurley) لوی درستیز استرالیا روزچهارشنبه گفت، حکمت الله افغانی که به قتل سه عسکرنیروهای استرالیایی در سال گذشته در ولایت ارزگان متهم است و در ماه فبروری توسط ارگان های امنیتی در پاکستان دستگیر شد، اخیراً به افغانستان انتقال داده شده است.

به گفتهء جنرال دیوید هورلی، حکمت الله شب گذشته به افغانستان انتقال یافت و قرار است به اتهام سه قتل محاکمه شود.
لوی درستیز استرالیا می گوید:
"ما بطور خسته گی ناپذیر و مصممانه برایت تعقیب کسانی تلاش می کنیم که مردم ما را مجروح ساخته و یا کشته اند."
آژانس خبری اسوشیتدپرس می نویسد:
حکمت الله متهم است که با فیر 10 تا 15 مرمی در بین گزمهء عساکر در پایگاه نیروهای استرالیایی در شهر ترین کوت، سه عسکر استرالیایی را کشته، دوتن دیگر را مجروح ساخت و بعد هم از محل حادثه فرار کرده بود.

جنرال دیوید هورلی لوی درستیز استرالیا می گوید، ادارهء خدمات استخباراتی استرالیا، سازمان استخبارات نظامی وزارت دفاع آن کشور و ریاست امنیت ملی افغانستان در همکاری با اداره استخبارت پاکستان (ISI) برای شش ماه متداوم برای دستگیری و انتقال حکمت الله به افغانستان کار کرده اند.

تحقیقات وزارت دفاع استرالیا نشان می دهد که قبل از حملهء حکمت الله، تامین امنیت پایگاه استرالیا در شهر ترین کوت ضعیف بوده، برای عساکر اردوی افغانستان اجازهء دسترسی را به محلاتی می داد که عساکر استرالیایی در آنجا استراحت می کردند.

تا هنوز انگیزه تیر اندازی حکمت الله بر عساکر استرالیایی معلوم نشده است.

انتظار می رود که به سه عسکر استرالیایی نیز به خاطر خلای امنیتی در آن پایگاه جزای دسپلینی داده شود.

به نوشتهء آژانس خبری اسوشیتدپرس، براساس ارقام ارایه شده توسط ناتو، در اثر تیراندازی نیرو های افغان بر عساکر خارجی که از آن به نام حملات داخلی نیز یاد می شود، در سال گذشته میلادی 62 عسکر خارجی در اثر 47 حمله در افغانستان کشته شده اند.

please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00
لینک مستقیم
XS
SM
MD
LG