لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
دوشنبه ۸ قوس ۱۴۰۰ کابل ۱۲:۲۶

ملابرادر بخاطر گفتگوهای صلح به شهر پشاور انتقال یافت


از قول منابع امنیتی پاکستان گزارش می شود که ملا عبدالغنی برادر سابق معاون جنبش طالبان که ماه گذشته پس از چند سال، از زندانی در پاکستان رها شد، به شهر پشاور انتقال داده شده است.

این منابع امنیتی پاکستان به خبرگزاری رویترز گفته اند که ملابرادر به خاطر گفتگوهای صلح با طالبان به شهر پشاور نزدیک به سرحد افغانستان انتقال یافته است.

ملا عبدالغنی برادر پس از رهایی از زندان به شهر کراچی انتقال یافت و امنیت او در آنجا از سوی نیروهای پاکستانی تامین می گردید.
خبر گزاری رویترزمی گوید، یک مقام ارشد دفاعی پاکستان به این خبرگزاری گفته است که ملابرادر اکنون در شهر پشاور می باشد.

اما از این مقام پاکستانی نام گرفته نشده است.

حکومت افغانستان که از رهایی ملابرادر استقبال کرد می گوید که باید زمینه ملاقات شواری عالی صلح افغانستان با او مساعد گردد.

بر اساس گزارش رویترز ملابرادر در شهر کراچی هم با تعدادی از دوستان طالب خود تماس گرفته است.

اداره استخبارات پاکستان لب تاپ و تیلفون ستلایت ملابرادر را که هنگام دستگیری وی در سال 2010 میلادی از نزدش گرفته بود دوباره به او سپرده و 10 تن نیروهای امنیتی را برای محافظت وی موظف کرده است.

یک مقام استخبارات پاکستان در صورتی افشا نکردن نامش به خبرگزاری رویترز گفته است که ملابرادر با دوستان سابق خود تماس تیلفونی گرفته و در تماس با دوستانش در ترکیه، امریکا و افغانستان در مورد پروسه صلح گفتگو کرده است.

رویترز می گوید که مقامات افغان در سال 2010 میلادی زمانی که او دستگیر شد شک کردند که ملابرادر به دلیلی دستگیر شده که افغانستان بدون مشوره با حکومت پاکستان با او داخل گفتگوهای صلح شده است.
XS
SM
MD
LG