لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۱۴ قوس ۱۴۰۰ کابل ۰۸:۵۹

تفاهمنامهء تطبیق چند پروژه انکشافی در ننگرهار به امضا رسید


مسوولان اداره مستقل ارگان های محلی می گویند، این پروژه که شامل اعمار مکاتب، کلنیک، احداث و جغل اندازی سرک می باشد در ولسوالی های بهسود و سرخرود ننگرهار تطبیق می شود.

مسوولان این اداره به روز شنبه تفاهمنامه تطبیق این پروژه را به ارزش 13 میلیون دالر امریکایی کمک جاپان با اداره انکشافی سازمان ملل متحد در کابل امضا کرد.

عبدالخالق فراهی رییس اداره مستقل ارگان های محلی در مورد این پروژه ها گفت:
« پول این کمک توسط دفتر خدمات پروژه های ملل متحد در هماهنگی با اداره مستقل ارگان های محل در ولسوالی های بهسود و سرخرود ولایت ننگرهار جهت تمویل پروژه های عام المنفعه مانند مکاتب کلنیک ها احداث و جغل اندازی سرک ها و غیره به مصرف خواهد رسید. »

آقای فراهی افزود که تفاهمنامه مصارف مالی این پروژه ها چندی قبل میان وزارت مالیه افغانستان و سفارت چاپان در کابل به امضا رسیده بود.

به اساس گزارش ها جاپان در جریان یازده سال گذشته در بخش های مختلف با افغانستان کمک کرده است.

مسوولان ادارهء ارگان های محلی می گویند که تاکنون جاپان به ارزش 21 میلیون دالر پروژه های این اداره را در پنج ولایت افغانستان حمایت کرده است.

نماینده اداره انکشافی سازمان ملل متحد در محفلی عقد قرار داد تطبیق پروژه های ارگان های محلی وعده سپرد که این پروژه ها را به گونه درست آن تطبیق می کنند.

پالک روک شیک نماینده این سازمان گفت:
« من آرزو دارم نتیجه این پروژه زمانی معلوم می شود که این پروژه دو سال بعد تکمیل گردد. در این مدت هر پیشرفت که صورت می گیرد راپور آنرا به اداره مستقل ارگان های محل می دهیم. »

اداره ارگان های محلی در حالی از تطبیق چند پروژه جدید در ولایت ننگرهار سخن می زند که در جریان چند سال انتقادات زیاد از حکومت صورت گرفته است.

برخی از کارشناسان افغان می گویند، با جود سرازیر شدن میلیارد ها دالر جامعه جهانی در این کشور، هنوز هم در بسیاری از مناطق مردم به کمترین خدمات دسترسی ندارند.


فرشته ندا
XS
SM
MD
LG