لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۱۶ قوس ۱۴۰۰ کابل ۰۶:۳۴

ویسا: ناتو باعث رنج و مشکلات در افغانستان شد


شماری از نشریه های چاپ امروز کابل در کنار مسایل دیگر بیشتر روی اظهارات اخیر رییس جمهور کرزی بحث و تبصره کرده اند.

ویسا
روزنامه ویسا در صفحه نخست خود به نقل از حامد کرزی می نگارد، ناتو تنها باعث رنج و مشکلات در افغانستان شد.

روزنامه به نقل از قسمتی از اظهارات آقای کرزی می نگارد ناتو به گونه نادرست به جای اینکه در پاکستان پناه گاه های مخفی طالبان را از بین ببرد، بیشتر جنگ را در قریه جات افغانستان متمرکز ساخت.

ویسا به نقل از حامد کرزی می نگارد، من به خاطر حاکمیت صلح در افغانستان آماده هر گونه کاری استم، با تامین صلح در افغانستان زنان افغان می تواند جهت رسیدن به اهداف شان پیشرفت نمایند.

سرنوشت
روزنامه سرنوشت در سرمقاله خود با حمایت از سخنان رییس جمهور می نویسد، امریکا و ناتو این حقیقت را باید بپذیرند که یگانه دلیل ناامنی در افغانستان استند.

به باور نویسنده آنها به جای آوردن ثبات به مردم افغانستان جنگ جدید را به میان آوردند.

نویسنده سرمقاله اضافه می کند، حال که نیرو های امریکایی و ناتو افغانستان را ترک می نمایند، جهان باید بداند که آنها در افغانستان چه کردند و چی را به مرد م اهدا کردند.

به باورنویسنده، این نیرو ها به خاطر جبران اشتباهات گذشتهء خود باید بعضی کار ها را انجام دهد و باید افغان ها در آتش که آنان افروختند تنها گذاشته نشوند.

هیواد
روزنامهء دولتی هیواد در سرمقاله خود بالای نیرو های خارجی انتقاد کرده می نگارد، باید از این حقیقت چشم پوشی ننمایم که ناتو به طور که ضروری بود، در افغانستان صلح و امنیت را تامین نکرد.

طبق معلومات نویسنده، افغان ها می خواهند که صلح، ثبات و امنیت قوی داشته باشند ضمانت اقتصادی داشته و نیرو های داخلی نیرومند گردند.

حمیرا الکوزی
XS
SM
MD
LG