لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
چهارشنبه ۱۷ قوس ۱۴۰۰ کابل ۱۰:۵۵

از تیم ملی کرکت افغانستان با گرمی استقبال شد


تیم ملی کرکت افغانستان پس از پیروزی بر تیم کینیا در امارات متحدهء عربی و راه یابی به جام جهانی 50 آورهء سال 2015 به کابل برگشت.

کرکت بازان افغان عصر روز شنبه در میدان هوایی بین المللی کابل با استقبال گرم هزاران ها تن از هواداران و برخی از مقام های دولتی روبرو شدند.

برای استقبال از تیم ملی کرکت افغانستان تعداد زیادی از اعضای کابینه، شورای ملی و هزاران تن از علاقمندان کرکت به میدان هوایی بین المللی کابل رفتند.

با رسیدن کرکت بازان افغان به شهر کابل، مناطق نزدیک به میدان هوایی عصر روز شنبه شاهد جشن بزرگ به شمول راه اندازی اتن ملی بود.

محمد نبی عیسی خیل کپتان تیم ملی کرکت افغانستان پیروزی اخیر شان در برابر کینیا و راه یابی به جام جهانی 50 آورهء سال 2015 را یک دست آورد بزرگ به تمام افغانها خواند:

« این یک کامیابی بسیار بزرگ است به تمام مردم مبارکی می گویم. ما پیروزی های زیادی داشتیم اما این بار ما توانستیم به جام جهانی 2015 راه یابیم که بار نخست برای افغانستان است. از بزرگان و مردم که به میدان هوایی آمده اند و هر وقت برای ما دعا کرده اند بسیار تشکری می کنم. »

رییس جمهور کرزی هم از پیروزی اخیر تیم ملی کرکت افغانستان ستایش کرده و دستور داد که برای استقبال از اعضای این تیم مراسم خاص در نظر گرفته شود.

تيم ملى کرکت افغانستان در امارت متحده عربى، تيم کينيا را در يک بازى بيست آوره، دو بازى يک روزه یا 50 آوره و يک بازى چهار روزه شکست داد اما در بازى اخير بيست آوره که شام روز جمعه راه اندازی گردید، در برابر کینیا تن به شکست داد.

قرار است جام جهانی کرکت 50 آوره در سال 2015 میلادی در آسترالیا و نیوزیلاند راه اندازی گردد که در آن تیم های قدرتمند جهان به شمول افغانستان به رقابت خواهند برداخت.

از سوی دیگر باشنده های کابل که برای استقبال تیم کرکت به میدان هوایی کابل آمده بودند، ابراز امیدواری می کنند که این تیم در جام جهانی هم دست آورد های خوبی داشته باشد.

یکی از این افراد:
« من محمد شعیب ناصری هستم، امروز با دوستان اینجا آمده ایم و بسیار خوشحال هستیم. به نظر من ما این توانایی را داریم که افغانستان کامیابی های زیاد را به دست آورد و در جام جهانی خود را ثابت سازد و یک مقام خوب را به دست آورد. »

تیم ملی کرکت افغانستان در چند سال اخیر با وجود امکانات اندک توانسته دست آورد های خوبی به سطح جهان داشته باشد.

هرچند کرکت در افغانستان سابقهء زیادی ندارد اما کرکت بازان افغان در این مدت بسیاری از تیم های قدرتمند جهان را که بیش از صد سال سابقهء کرکت دارند، شکست داده است.


سید فتح محمد بها
XS
SM
MD
LG