لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
چهارشنبه ۱۰ قوس ۱۴۰۰ کابل ۱۱:۴۳

دهها تن در هرات بخاطر قتل و اختطاف یک جوان اعتراض کردند


ده ها تن از باشنده گان ولایت هرات به خاطر اختطاف منجر به قتل یک جوان بیست دو ساله، در مقابل سرد خانه شفاخانه مرکزی این ولایت دست به اعتراض زده اند.

آنان هشدار دادند در صورتی که دولت افغانستان عاملان این رویداد را به اشد مجازات محکوم نکند اعتراضات شان را همچنان ادامه خواهند داد.

جسد این جوان بیست دوساله توسط اقارب آن به سردخانه شفاخانه حوزه وی ولایت هرات انتقال داده شده است.

حاجی شیرآقا مهمند پسرکاکای میت می گوید، این جوان بیست دوساله هفده روز قبل اختطاف شده بود.

آقای مهمند گفت، آنان یک میلیون هفتصد هزار افغانی را به خاطر آزادی این جوان به اختطاف کننده گان پرداخت کرده ولی آنان دست از قتل آن برنداشته اند.

او از عملکرد نیروهای امنیتی نسبت به این قضیه ابراز رضایت کرده اما هشدار میدهد در صورتیکه دولت افغانستان عاملان این رویداد را به اشد مجازات محکوم نکند دست از اعتراضات شان برنخواهند داشت.

مل پاسوال عبدالحمید حمیدی آمر امنیت قوماندانی امنیه ولایت هرات می گوید، نیروهای امنیتی پنج تن را به این ارتباط بازداشت کرده اند.

او همچنان گفت، درمیان افراد بازداشت شده دوزن نیزشامل میباشند که تحقیقات به خاطرروشنایی بیشتراین قضیه ازنزدآنان آغازگردیده است.

آقای حمیدی میگوید اختطاف کننده گان این جوان را به قتل رسانده وسپس آنرا به داخل یک بوجی بزرگ جابجا وسپس به بیرون ازشهرانتقال داده اند.

از سوی دیگرمحمدرفیق شیرزی مسوول مطبوعاتی شفاخانه حوزه وی هرات می گوید، بررسی های طب عدلی نشان میدهد که این جوان بیست دوساله به وسیله دستمال نخی خفه شده وسپس چندفیرمرمی درقسمت های مختلف بدن او فیر گردیده است.

در چند سال اخیرولایت هرات بیشترین آمار اختطاف ها را نسبت به سایر ولایات این کشور داشته است.

این مشکلات به حدی جدی شده بود که برای چندین مرتبه اصناف مختلف دراین ولایت به خاطرآنچه ناامنی وافزایش اختطاف ها میخواندند دست به اعتصاب کاری زده بودند.

گرچه درچندماه اخیرروند اختطاف ها دراین ولایت کاهش قابل ملاحظه یافته است ولی ترور افراد ازسوی موترسکل سواران مسلح در داخل شهروشمای از ولسوالی ها یکی ازجدی ترین نگرانی ها مردم در این ولایت به حساب آمده است.
XS
SM
MD
LG