لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۶ قوس ۱۴۰۰ کابل ۰۳:۲۸

در مورد کوریایی های گروگان گرفته شده در سال 2007، فلم ساخته شد


کارگردان کوریای جنوبی لی جانگ هو(Lee Jang-ho) که در دههء 70 و 80 میلادی به ساختن فلم های تجارتی شهرت داشت، اینک بعد از 18 سال وقفه درساختن فلم های سینمایی، با استفاده از رویداد اختطاف 23 مبلغ کلیسای سایمول پرس بتریان (Saemmul Presbyterian) در سال 2007 در افغانستان، فلم ساخته است.

فلم جدید لی جانگ هو " God's Eye View" نام دارد و بطور مستقیم به بحران گروگان گیری سال 2007 مبلغان عیسوی کوریای جنوبی در افغانستان اشاره می کند که در جریان آن دو گروگان کشته شدند.

فلم " God's Eye View"با استفاده از این رویداد، محکومیت مذهبی را در کشور کوریا بررسی می کند که بیشترین مبلغان عیسوی را به کشورهای مختلف جهان می فرستد.

لی جانگ هو می گوید، فلم " God's Eye View" با وصف آنکه با استفاده از قصه های که توسط گروگان ها بعد از رهایی شان نشر شد، ساخته شده است، اما بطور خاص در مورد رویداد گروگان گیری درافغانستان نیست. این فلم حتی نمی خواهد، از کارهای مبلغان عیسوی دفاع کند.

به گفتهء لی جانگ هو این فلم بر مبنای عملکرد کلیسای سایمول پرس بتریان (Saemmul Presbyterian) ساخته شده است. لی جانگ هو در یک مصاحبه گفته است:
"من تلاش کرده ام، با استفاده از این فلم، پرسش های را در مورد محکومیت و ارتداد مذهبی مطرح کنم."

در حالیکه فلم " God's Eye View" بطور مجموعی با عیسویت همدری دارد، دشواری های معنوی و سایر مشکلاتی را برملا می سازد که کلیسا با آن مقابل است.

در این فلم کارهای خیرخواهانهء مبلغان داوطلب، زنده گی مردم را بهبود می بخشد، اما لحظاتی هم در فلم وجود دارد که مبلغان داوطلب منافع شخصی داشته، بی تجربه و خام اند.

لی جانگ هو می گوید، در ساختن این فلم، ناول "خاموشی" که توسط نویسندهء جاپانی شوساکو اندو (Shusaku Endo) نوشته، یک منبع الهام برای وی بوده است.

با وصف آنکه تا هنوز فلم " God's Eye View" نمایش داده نشده، اما باعث تبصره های زیاد شده است. عده ای از مبلغانی که در افغانستان گروگان گرفته شده بودند، انتقاد کرده، می گویند، این فلم به نفع مبلغان داوطلب کلیسای سایمول پرس بتریان (Saemmul Presbyterian) رویدادها را ماست مالی کرده است.
XS
SM
MD
LG