لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۱۸ قوس ۱۴۰۰ کابل ۰۲:۳۲

برینر: امریکایی ها با تقاضای حق تعیین سرنوشت بلوچ ها همنوا اند


کانگرسمن جمهوریخواه امریکایی، جیم سین سین برینر (Jim Sensenbrenner) از مقامات در اسلام آباد خواسته است تا حق تعیین سرنوشت مردم بلوچ را احترام کنند.

جیم سین سین برینر این اظهارات را در پیامش به اجلاسی ابراز کرده است که تحت عنوان "انکار از سرنوشت بلوچ ها" برای بحث روی معضلهء بلوچستان در شهر بروکسل درعمارت پارلمان اروپایی، دایر شده بود.

جیم سین سین برینر که در کمیتهء عدلی و قضایی و همچنان کمیتهء فرعی ترور، جرایم و امنیت ملی کانگرس امریکا عضویت دارد، از اسلام آباد خواسته است، عملیات استبدادیش را در ایالات بلوچستان متوقف سازد.
وی افزوده است، امریکایی ها در زمینهء حق تعیین سرنوشت با تقاضا های بلوچ ها همنوا اند.

جیم سین سین برینر گفته است، از تلاش های بلوچ ها برای رهایی از یوغ اسارت پاکستان حدود هفت دهه می گذرد و پاکستان در برابر فعالان بلوچ از وسایط زرهدار، توپ ها و حملات هوایی استفاده کرده است.

کانگرسمن جمهوریخواه امریکایی ، جیم سین سین برینر در پیامش گفته است:
"من از آزادی و استقلال بلوچ ها حمایت می کنم. این حق بلوچ هاست که خودشان در مورد آیندهء شان تصمیم بگیرند."

به گفتهء جیم سین سین برینر ، بلوچ ها خودشان خوب می دانند که چگونه از حقوق شان حفاظت کنند.

در اجلاس"انکار از سرنوشت بلوچ ها" که برای بحث روی معضلهء بلوچستان در شهر بروکسل دایر شده بود، روس هیبرت (Russ Hiebert) عضو پارلمان کانادا، ریشارد چارنتسکی (Ryszard Czarnecki) عضو پولندی پارلمان اروپا، مهران مری (Mehran Marri) نمایندهء بلوچستان در کمشنری عالی امور مهاجرین سازمان ملل متحد و اتحادیهء اروپا و طارق فتح (Tarek Fatah) مسوول مرکز تحقیقاتی تازه ایجاد شدهء "خانهء بلوچستان" نیز سخنرانی کرده اند.

please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00
لینک مستقیم
XS
SM
MD
LG