لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۶ قوس ۱۴۰۰ کابل ۰۷:۵۴

«کمیسیون انتخاباتی، شکایات را بطور قانونی بررسی کند»


شماری از نشریه های چاپ امروز کابل بیشتر موضوعات خود را به آغاز کار کمیسیون شکایات انتخاباتی اختصاص داده اند.


ویسا

روزنامه ویسا به نقل از رییس این کمیسیون می نگارد، شکایت های انتخاباتی اخذ شده توسط کمیسیون به صورت شفاف و آشکار بررسی می شود.

روزنامه به نقل از عبدالستار سعادت می نویسد، آنعده کاندیدان که اسم های شان از فهرست ابتدایی حذف شده، عامل عمده آن پوره نکردن فیصدی کارت های رای دهی از 20 ولایت بوده است.


سرنوشت
روزنامه سرنوشت در مطلبی می نگارد، کمیسیون انتخاباتی باید شکایات را به صورت قانونی بررسی نماید، و این مهم نیست که کسی خوش می شود و یا نا خشنود می گردد.

به باور نویسنده، بدون شک تعدادی از کاندیدان که از فهرست حذف می شوند انتقاد می نمایند و کمیسیون شکایات انتخاباتی را متهم می نمایند، اما مهم این است که کمیسیون شکایات انتخاباتی به صورت قانونی کار خود را پیشبرده و رضایت مردم را جلب کند.

نویسنده مطلب پیشنهاد می کند، مردم افغانستان به کارکرد های آینده کمیسیون انتخابات قضاوت خواهند کرد، پس لازم است که آنها بررسی های خود را به صورت شفاف و بی طرفانه انجام دهند.


ماندگار
روزنامه ماندگار در مطلبی می نویسد، دلایل را که کمیسیون سمع شکایات و کمیسیون شکایات در مورد فهرست ابتدایی پیشکش می نمایند به گونه آشکار متفاوت اند.

نویسنده پیش بینی می کند اگر کارهای آنها به همین منوال ادامه یابد، تاثیرات سوء را بالای پروسه انتخابات خواهد انداخت.


هیواد
در سر مقاله روزنامه دولتی هیواد آمده، بنابر وعده کمیسیون سمع شکایات پروسه انتخابات بدون خیانت و با شفافیت کامل برگزار خواهد شد.

نویسنده سفارش می کند، کمیسیون باید از این امتحان بزرگ، ملی، دینی و اخلاقی موفقانه به در آید.


انیس
روزنامه دولتی انیس همچنان می نگارد حال چشم همه دنبال کمیسیون سمع شکایات است که چگونه به شکایات رسیده گی می نماید و اعتراض های مردم را جدی می گیرد.

به باور نویسنده عملکرد شفاف آنها می تواند جلو سوء تفاهم ها و نارضایتی ها را در انتخابات آینده بگیرد.


حمیرا الکوزی
XS
SM
MD
LG