لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۱۸ قوس ۱۴۰۰ کابل ۱۱:۱۸

کشتار مرموز هفت فرد ملکی در ولایت زابل


در نزدیکی شهر قلات مرکز ولایت زابل هفت جسد یافت شده است.

مقامات ولایت زابل گفتند، دست های این افراد ازعقب بسته و پس از آن کشته شده اند.

مقامات زابل می گویند، این اجساد در قریه ملاکلی نزدیک به شهر قلات مرکز ولایت زابل به دست نیرو های امنیتی افغان افتاده اند.

غلام سخی روغ لیونی قوماندان امینه زابل گفت که دستان این افراد از عقب توسط زنجیر بسته و قفل زده شده بودند.

قوماندان امنیه زابل افزود، چنین به نظر می رسد که افراد کشته شده افراد ملکی بودند که مخالفین حکومت آنها را به اتهام همکاری با دولت از موتر های شان در مسیر راه کابل – قندهار پایین کرده و شب گذشته به قتل رسانده اند.

به گفتهء روغ لیونی، پس از دریافت این اجساد در منطقه، بین نیرو های امنیتی افغان و جنگجویان مخالف درگیری های نیز رخ داد که در نتیجه آن سه تن از جنگویان مخالف حکومت کشته شدند.

قوماندان امنیه زابل در مورد گفت:
« شام دیروز شخصی با من تماس تلیفونی گرفته، گفت که در این منطقه اجساد یافت شده اند. پس از آن ما به آنجا رفته اجساد را بدست آوردیم. این افراد پیش از عید قربان در سرک از موتر های شان پایین آورده شده بودند و توسط طالبان کشته شده اند. بعد از رسیدن به این منطقه درگیری نیز بین نیرو های ما و مخالفین صورت گرفت که در نتیجه آن سه جنگجوی مخالف کشته شدند.»

اما طالبان تاکنون دراین مورد تبصرهء نکرده اند.

شاهراه کابل – قندهار از سه ولایات نا امن افغانستان زابل، غزنی و میدان وردک می گذرد.

وسایط و موتر های مسافربری که از این مسیر عبور می کنند، هر چند گاه مورد حملات جنگجویان مخالف حکومت قرار گرفته، افرادی به گفته آنها کارمندان و یا اشخاص مظنون به همکاری با حکومت را از موتر پایین می کنند.
XS
SM
MD
LG