لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۱۳ قوس ۱۴۰۰ کابل ۱۱:۳۴

نور: تا حال 2 میلیون و 700 هزار تن کارت رای دهی اخذ کرده اند


سخنگوی کمیسیون انتخابات افغانستان نور محمد نور
کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان می گوید، از تعداد افرادی که در افغانستان واجد شرایط رای می باشند از چهار، یک حصه آنها تا حال کارت رای دهی گرفته اند.

سخنگوی کمیسیون انتخابات افغانستان نور محمد نور اظهار داشت در مجموع 12 میلیون افغان حق رای دارند و تا حال صرف دو میلیون و 700 هزار نفر آنها کارت گرفته اند.

هرچند تعداد کارت های توزیع شده برای رای دهنده گان کم است، اما نور محمد نور اظهار خوشی کرده که در حدود یک میلیون نفر از اشخاصی که ثبت نام کرده اند، زنان می باشند.

به نوشته خبرگزاری اسوشیتدپرس با وجود کوشش های کمیسیون انتخابات، در آن مناطق افغانستان که طالبان فعالیت دارند تعداد کم مردم کارت گرفته اند.

غزنی یکی از همین ولایات می باشد و یک تعداد باشنده گان این ولایت در پیام های خود به رادیو آزادی گفته اند که از 18 ولسوالی ولایت غزنی در 14 آن مردم کارت نگرفته اند.

کمیسیون مستقل انتخابات همچنان اظهار داشت در ولایت غزنی صرف در ولسوالی ناوه گروه توزیع کارت این کمیسیون فعال نیست و در دیگر ولسوالی ها مراکز توزیع کارت وجود دارد، ولی مردم به این مراکز رجوع نمی کنند.

سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات می گوید، آنها گروه های سیار را فعال ساخته اند و امیدوار اند که در چهار روز آینده برای تعداد زیاد مردم کارت های رای دهی برسانند.

رییس جمهور افغانستان حامد کرزی در همین هفته در ارگ ریاست جمهوری با رهبران کمیسیون انتخابات ملاقات کرده و اظهار داشت که انتخابات در پیشرو در افغانستان بسیار مهم می باشد زیرا تهداب دموکراسی را تقویه می کند و ثبات افغانستان هم به همین انتخابات ارتباط دارد.
XS
SM
MD
LG