لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۶ قوس ۱۴۰۰ کابل ۰۶:۴۷

کنزینگر: نیاز است 9 تا 10 هزار عسکر امریکایی در افغانستان باقی بمانند


شیکاگو تربیون
روزنامهء شیکاگو تربیون در مورد مسافرت ادام کنزینگر عضو جمهوری خواه کانگرس امریکا به افغانستان و دید گاه وی تبصره کرده است.

این عضو کانگرس امریکا گفته است که از پلان خروج عساکر امریکایی از افغانستان حمایت می کند اما به این باور است که بعد از سال 2014 میلادی برای ادامه حضور نُه هزار تا ده هزار سرباز در این کشور نیاز خواهد بود.

شیکاگو تربیون می نویسد، ادام کنزینگر که یک پیلوت نظامی بوده و دو دور است که به حیث عضو کانگرس ایالات متحده امریکا کار می کند به تازه گی از افغانستان، پاکستان و لایبیریا بازدید کرده است.

وی که در حال حاضر عضو کمیته روابط خارجی مجلس نماینده گان امریکا است به این روزنامه گفته که در جریان مسافرت اش به افغانستان، از کابل، مزار شریف و قرار گاه نیرو های امریکایی در میدان هوایی بگرام دیدن کرده و با خوشبینی برگشته است.

کنزینگر در ادامه گفته است که نیرو های امنیتی افغان در حال پیشرفت اند، حمله از صفوف نیرو های افغان بر عساکر خارجی کاهش یافته است و نیرو های امریکایی به غیر از مبارزه با تروریزم اقدام به راه اندازی عملیات خود سر نمی کنند.

تایمز
تایمز مقاله یی را در مورد ممنوعیت کتاب ملاله یوسفزی فعال حقوق تعلیم دختران در پاکستان نشر کرده است.

این کتاب زیر عنوان «من ملاله استم» به همکاری کریستینا لمب خبرنگار سندی تایمز نوشته شده است.

در این کتاب موضوعاتی در مورد زنده گی ملاله در سوات، تلاش هایش برای آموزش دختران و لحظه یی که از سوی طالبان هدف قرار می گیرد به شکل مجموعهء از خاطرات وی چاپ شده است.

مقام های مکتب های خصوصی پاکستان این مکتب ها را از داشتن نسخه های کتابِ من ملاله استم ممنوع ساخته اند.

به نقل از مسوولان فدراسیون سرتاسری مکتب های خصوصی پاکستان، گزارش شده که این کتاب محتویات ضد اسلامی و ضد پاکستانی دارد.

گاردین
روزنامه گاردین چاپ بریتانیا در مقاله اش به عکس العمل ها در ارتباط به حرف های اخیر تام کروز یک چهره محبوب و شناخته شده فلم های امریکایی اشاره کرده است.

این سخنان تام کروز که گفته است کار در پروژه های فلم هالیود مثل رفتن به جنگ افغانستان دشوار است با واکنش های تند منتقدان رو به رو شده است.

به نوشته گاردین، وکیل تام کروز می گوید آنچه او گفته است تحریف شده و از آن طوری دیگر برداشت شده است.
XS
SM
MD
LG