لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۱۴ قوس ۱۴۰۰ کابل ۰۱:۲۴

هنوز هم مردم در سرپل کارت رای دهی اخذ نکرده اند


قاضی ثریا احمد یار سناتور اسبق ولایت سرپل می گوید که تعدادی از باشنده گان این ولایت در مرکز و ولسوالی ها به دلیل مشکلات امنیتی موفق به اخذ کارت رای دهی نه شده اند. او از کمیسیون مستقل انتخابات خواسته تا برای حصول حق اشتراک در انتخابات مردم سرپل تلاش جدی به خرچ دهد.

بر اساس جدول زمانی کمیسون مستقل انتخابات روز دوشنبه پایان مهلت فعالیت مراکز توزیع کارت در سطح محلات در افغانستان گزارش شده و مراکز محلی بسته شده است. قاضی ثریا در این مورد گفت:
« بسیاری از مردمان محلات تا هنوز نتواستند به علت نا امنی ها کارت رای دهی اخذ کنند. و مردم از داشتن امنیت در محلات مطمین نیستند. و نمی توانند بروند کارت بگیرند. »

در همین حال محمد هاشم مرادی مسوول آگاهی عامه دفتر ساحوی کمیسیون مستقل انتخابات در سرپل می گوید در جریان روند ثبت نام رای دهنده گان حدود 70 هزار تن واجد شرایط در سرپل کارت رای دهی گرفتند که 45 درصد آنان را زنان تشکیل می دهند:

« در صورت تامین امنیت کمیسیون انتخابات آماده است در دور ترین نقاط سرپل کارت توزیع نماید. حالا که توزیع کارت رای دهی در محلات ختم شده افراد و اشخاص واجد شرایط می توانند از مرکز شهر سرپل کارت رای دهی اخذ نمایند. »

عبدالروف تاج قوماندان امنیه سرپل می گوید که تطبیق روند توزیع کارت رای دهی در این ولایت تا اکنون با مشکلات امنیتی روبرو نشده بجز در یکی دو نقطه مرکز و ولسوالی کوهستانات که کاروان امنیتی و تیم های سیار انتخاباتی با ماین کنار جاده برخورد کرده است:

« در مجموع به تعداد 136 سایت رای دهی در سرپل در نظر گرفته شده ما توان آن را داریم می توانیم امنیت را تامین کنیم، کدام مشکل امنیتی ما نداریم. »

در این حال مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات در سرپل می گویند در شهر سرپل یک مرکز ثبت نام رای دهنده گان تا حمل سال آینده فعالیت داشته افراد و اشخاص که نتوانسته اند تا هنور کارت رای دهی بدست بیاورند در این مرکز مراجعه نمایند.


گزارشگر: محمد عالم رحمانیار
XS
SM
MD
LG