لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
چهارشنبه ۱۷ قوس ۱۴۰۰ کابل ۰۵:۰۲

هرات: یک گروپ 12 نفری اختطاف کننده ها دستگیر شدند


نیروهای پولیس در ولایت هرات یک گروپ دوازده نفری از اختطاف کننده گان را از مرکز شهر بازداشت کردند. آنان می گویند این افراد با استفاده از یونیفورم پولیس و اردوی ملی دست به اختطاف و سرقت های مسلحانه می زدند.

از این گروه به عنوان یک باند بزرگ اختطاف کننده در ولایت هرات و شماری دیگر ولایات نام برده می شد. مسوولان پولیس در هرات می گویند این افراد باشنده گان ولایات هرات، سرپل، قندوز، فاریاب و پنجشیر می باشند که از مدتی به این طرف تحت تعقیب نیروهای امنیتی قرار داشتند.

جنرال سمیع الله قطره قوماندان امنیه ولایت هرات به خبرنگاران گفت این افراد از چندی به این طرف با استفاده از یونیفورم پولیس و اردوی ملی سرگرم اختطاف و سرقت های مسلحانه بوده اند.

آقای قطره گفت مقدار سلاح و مهمات مختلف النوع همراه با 10 جوره لباس نظامی اردو، پولیس ملی و پولیس سرحدی از نزد این افراد بدست آمده است.

یکی از افراد بازداشت شده در این گروه دوازده نفری می گوید کسانی می توانستند شامل این باند باشند که توانایی سخت ترین شرایط شکنجه را داشته باشند در غیر آن صورت شرایط استخدام را پوره کرده نمی توانستند.

او همچنان ادعا کرده است که این شبکه افراد وابسته به خود را به مواد مخدر معتاد کرده و سپس آنان را به سرقت و ترورهای مسلحانه و اختطاف باشنده گان ولایت هرات آموزش می داد.

در حالیکه مسوولان پولیس در ولایت هرات بازداشت این افراد را یکی از دست آوردهای بزرگ شان میدانند اما سید فضل الله وحیدی والی هرات می گوید تحقیقات آنان نشان داده است که در بیشتر موارد اختطاف در این ولایت شماری از افراد پولیس دست دارند.

اظهارات والی هرات در حالی قوت می گیرد که چند روز قبل یک افسر پولیس زون چهار سرحدی در ولایت هرات که نخواست نام آن فاش گردد به رادیو آزادی گفت تحقیقات کشفی آنان نشان داده است که بیشتر موارد اختطاف و ترورها در این ولایت ریشه در بیرون از کشور دارد.

این مقام پولیس سرحدی گفت تحقیقات شان ثابت کرده است دولت ایران برای کشته یک سرباز پولیس پنجاه هزار و برای یک افسر یک صد هزار افغانی پول تعیین کرده است.

با همه این ها مسوولان پولیس در ولایت هرات ابراز امیدواری می کنند که با گرفتاری این گروه دوازده نفری روند اختطاف ها در این ولایت کاهش یابد و این مساله بتواند جلوی ناامنی در بیشتر مناطق این ولایت را بگیرد.


شاه پور صابر، هرات
XS
SM
MD
LG