لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۷ قوس ۱۴۰۰ کابل ۱۰:۲۰

نامزدان حذف شده فیصله کمیسیون شکایات انتخاباتی را قبول ندارند


برخی از نامزدان حذف شده از فهرست انتخابات ریاست جمهوری می گویند، فیصله نهایی کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون شکایات انتخاباتی شفافیت انتخابات ریاست جمهوری سال آینده را زیر سوال قرار میدهد.

انوارالحق احدی یک تن از این افراد به روز پنجشنبه در یک نشست خبری مشترک با تعداد از کاندیدان حذف شده دیگر در کابل گفت، برسی های کمیسیون شکایات انتخاباتی به گونه غیر عادلانه صورت گرفته است.

آقای احدی همچنان گفت، وی تمام شرایط نامزد شدن را تکمیل کرده و هیچ نوع مشکلی در اسناد اش وجود ندارد:
« با تاسف اعلام می نمایم که کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون شکایات انتخاباتی در این زمینه بی عدالتی کرده اند تصامیم آنها هیچ نوع شفافیت ندارد من به طور خاص بالای کمیسیون شکایات انتخاباتی اعتراض دارم و در مورد کاندیداتوری من تصامیم کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون شکایات انتخاباتی غیر عادلانه بوده و هیچ نوع شفافیت ندارد و بر اساس یک سلسله ملحوظات سیاسی اسم مرا از لست نهایی حذف کردند. »

کمیسیون مستقل انتخابات فهرست نهایی انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی انتخابات سال آینده را به روز چهارشنبه هفته جاری اعلام کرد. در فهرست نهایی انتخابات سال آینده 11 تن برای انتخابات ریاست جمهوری و بیش از 2700 تن دیگر به عنوان نامزدان انتخابات شوراهای ولایتی اعلام شده اند.

در همین حال مقامات کمیسیون شکایات انتخاباتی می گویند که تمام شکایات رسیده به این کمیسیون با دقت کامل برسی شده و در این زمینه اسناد و شواهد کافی نیز در اختیار دارند. نادر محسنی سخنگوی این کمیسیون به روز پنجشنبه در صحبت با رادیو آزادی گفت، این کمیسیون پس از بررسی شکایات فیصله نهای را به کمیسیون مستقل انتخابات تسلیم کرده است:

« کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی حاضر است از تمامی عملکردهای خود و تصامیم خود هر لحظه هر کدام از کاندیدان که حاضر باشند توضیح ارایه نماید و اسناد مدارک و شواهد که بر مبنای آن این تصمیم را اتخاذ کرده پاسخگو باشد بنابر این ما از همه کارهای خود دفاه می نمایم و نسبت به همه کاندید های که اعتراض داشته باشند می توانیم اسناد لازم را در اختیار شان قرار بدهیم. »

آقای محسنی همچنان گفت که آقای احدی به دلیل کمبود کارت های رای دهی نتوانست به فهرست نهایی انتخابات ریاست جمهوری راه یابد. قرار است انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی به تاریخ 16 حمل سال 1393 برگزار شود.


فرشته ندا
XS
SM
MD
LG