لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
دوشنبه ۸ قوس ۱۴۰۰ کابل ۰۹:۳۳

جنرال راحیل شریف به حیث لوی درستیز پاکستان تعیین شد


جنرال راحیل شریف لوی درستیز جدید پاکستان
جنرال راحیل شریف به حیث لوی درستیز جدید پاکستان تعیین شد. پست لوی درستیز، از پرقدرت ترین پست ها در کشور دارای قدرت اتمی پاکستان است.

عاصم بجوال سخنگوی اردوی پاکستان در یک پیغام در صفحه انترنیتی تویتر اش، خبر تقرر شریف را تایید نموده است.

راحیل شریف جانشین جنرال اشفاق کیانی می شود. کیانی که از شش سال به این سو لوی درستیز پاکستان بود، فردا ازین سمت کنار می رود.

مقامات پاکستان همچنان گفته اند که صدراعظم نواز شریف همچنان، جنرال رشید محمود را به حیث رییس کمیتهء لوی درستیزان پاکستان که اردو، قوای بحری، قوای هوایی را در بر دارد، تعیین نموده است.

گفته شده است رییس جمهور ممون حسین این تصمیم نواز شریف را پذیرفته است، ولی تا حال کدام اعلامیهء رسمی درمورد پخش نکرده است.

این دو کرسی نظامی در پاکستان از اهمیت زیادی در مبارزه بر ضد تندروان اسلامی در داخل آن کشور برخوردار اند.

تغییر در قوماندانی پست های عالی اردوی پاکستان در حالی صورت گرفته است که آن کشور با چالش های جدی مواجه می باشد.

این چالش ها شامل، جنگ علیهء تروریزم، پایان ماموریت نظامی به رهبری ناتو در افغانستان و ادامه تنش ها با رقیب دیرینه هندوستان، روی مسالهء کشمیر می باشد.

جنرال راحیل شریف قبل از آنکه لوی درستیز پاکستان شود، به حیث رییس غند تعلیمی اردوی پاکستان ایفای وظیفه می کرد و بر تعلیمات اردوی شش صد هزار نفری پاکستان نظارت داشت.

وی در گذشته به حیث رییس اکادمی معتبر اردوی پاکستان هم ایفای وظیفه کرده است. برادر شریف یکی از سربازانی بود که در جنگ سال 1971 برضد هند کشته شد و در تاریخ پاکستان از وی به خوبی یاد می شود.
XS
SM
MD
LG