لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۱۶ قوس ۱۴۰۰ کابل ۰۶:۴۱

رسانیدن بسته های کوچک توسط طیارات بی پیلوت


طیارات بی پیلوت اوکتاکوپتر (octocopters) که شرکت تجارتی آنلاین آمازون از آن استفاده خواهد کرد
امروز از طیارات بی پیلوت نه تنها به مقاصد نظامی، استخباراتی، اطلاعاتی و نظارت از سرحدات استفاده می شود، بلکه استفاده از طیارات بی پیلوت برای اهداف ملکی و ارایهء خدمات اجتماعی در حال گسترش است.

جیف بیزوس (Jeff Bezos) رییس عمومی شرکت تجارتی آنلاین آمازون در یک مصاحبه با برنامهء "60 Minutes " یا شصت دقیقهء شبکهء تلویزیونی سی. ان. ان که روز یکشنبه نشر شد، گفته است:
"من می دانم که مانند تخیلات علمی معلوم می شود، اما با موثریت که طیارات بی پیلوت دارد، من دلیلی نمی بینم که از آن نتوان برای انتقال بسته های کوچک استفاده کرد."

جیف بیزوس (Jeff Bezos) این پرسش را مطرح می کند:
"آیا می خواهید آنچه را که آنلاین خریداری کرده اید در جریان 30 دقیقه برایتان برسد؟"
به گفتهء وی شرکت آمازون می تواند، بسته های کوچک پنج پوندی یا 2.3 کیلوگرام را در 30 دقیقه برای مشتریانش برساند و این 86 در صد خدمات این شرکت را تشکیل خواهد داد.

شرکت تجارتی آنلاین آمازون از طیارات کوچک بی پیلوتی استفاده خواهد کرد که با انرژی برق کار می کند. ساحهء پرواز آن شعاع 16 کیلومتر را تحت پوشش قرار می دهد که برای محیط شهری یک ساحهء خیلی وسیع است. این طیارات بی پیلوت بطور اتوماتیک و با استفاده از جی. پی. اس (GPS) بسته ها را به خانه های مشتریان خواهند رسانید.

در حالیکه ادارهء فدرالی هوانوردی امریکا به شدت روی قواعد استفاده از طیارات بی پیلوت کار می کند، شرکت آنلاین آمازون می گوید، به مجرد آن که ادارهء فدرالی هوانوردی قواعد لازم را تصویب کند، اوکتاکوپترهای (octocopters) این شرکت آمادهء پرواز و ارایهء خدمات برای مشتریان خواهند بود.

please wait

No media source currently available

0:00 0:01:42 0:00
لینک مستقیم
XS
SM
MD
LG