لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۱۱ قوس ۱۴۰۰ کابل ۰۵:۲۸

صدراعظم اوکرایین به اپوزسیون هوشدار داد، از نا آرامی ها دست بکشند


میوکولا آزاروف (Mykola Azarov) صدراعظم اوکرایین
میوکولا آزاروف (Mykola Azarov) صدراعظم اوکرایین به اپوزسیون آن کشور هوشدار داد تا از نا آرامی های سیاسی دست بکشند. این در حالیست که تظاهرات وسیع در اوکرایین ادامه داشته، اپوزسیون گفته اند، تا زمانیکه حکومت آن کشور استعفا نکند به اعتراضات شان همچنان ادامه خواهند داد.

میوکولا آزاروف امروز هنگام ایراد بیانیه در پارلمان اوکرایین اظهار داشت:
«قدرت های سیاسی مشخص که اجندای عمرانی ندارند، در کوچه ها مردم را به اعتراضات خشونت آمیز تشویق می کنند و بطور غیر قانونی آنها را برای اشغال ادارات و تاسیسات عامه تشویق می کنند. این یک جنایت است. من به کسانیکه رهبران اعتراض کننده گان در کوچه ها محسوب می شوند، می گویم، مسوول این جنایات خواهند بود. کی آماده آنست تا مسوول جنایات شمرده شود؟ من از این افراد می خواهم که در عقب مردم پنهان نشوند، چهره هایشان را آشکار سازند و بگویند کی مسوول است؟»
وکلای وابسته به اپوزسیون، اجلاس امروز پارلمان اوکرایین را مختل ساخته گفته اند، تا زمانیکه حکومت استعفا نکند، از جلسات پارلمان آن کشور مانع خواهند شد.

قرار بود در اخیر ماه گذشته میلادی اوکرایین قرارداد همکاری را با اتحادیهء اروپا را امضا کند، اما ویکتور یانکوویچ رییس جمهور آن کشور از امضای آن خودداری کرد. این مساله باعث تظاهرات وسیع در اوکرایین شده است.
ویکتور یانکوویچ رییس جمهور اوکرایین با دفاع از این تصمیم گفته است، با این قرار داد نمی خواهد روابط تجارتی نزدیک اوکرایین را با روسیه قربانی کند.

روزیکشنبه حدود 350 هزار تن در میدان آزادی در شهر کیف گرد هم آمده، خواستار استعفای حکومت آن کشور شدند.
روز سه شنبه اپوزسیون اوکرایین نتوانست رای عدم اعتماد به حکومت را توسط پارلمان تصویب کند. اپوزسیون گفته است، به اعتراضات شان ادامه خواهند داد.
امروز نیز هزاران تن به حضور شان در میدان آزادی در شهر کیف ادامه دادند. گفته می شود تا اکنون 9 اعتراض کنند به اتهام خشونت دستگیر شده اند.

براساس گزارش منابع خبری، یوری بویکو (Yuri Boiko) معاون صدراعظم اوکرایین به مسکو رفته است تا در مورد همکاری های دوجانبه با مقامات روسیه گفتگو کند. ویکتور یانکوویچ رییس جمهور اوکرایین به چین رفته است، تا پیکنگ را به عقد یک سلسله قرار دادهای اقتصادی با آن کشور تشویق کند.
XS
SM
MD
LG