لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
چهارشنبه ۱۰ قوس ۱۴۰۰ کابل ۰۸:۳۴

فلم سینمایی"یگانه بازمانده" در مورد حادثهء 2008 در ولایت کنر


فلم سینمایی "Lone Survivor" یا "یگانه بازمانده" براساس داستان واقعی تیم دهم نیروهای خاص بحری (SEAL) امریکایی ساخته شده است که به تاریخ 28 جون سال 2008 میلادی در یک عملیات در ولایت کنر درافغانستان اشتراک کردند.

فلم "Lone Survivor" خونبارترین حادثهء جنگ 12 سالهء افغانستان را تصویر می کند که در اثر آن 19 عسکر امریکایی کشته شدند.

این فلم که توسط پیتربرگ (Peter Berg) کارگردانی شده است و مارک ویلبرگ (Mark Wahlberg) نقش مرکزی را در آن بازی می کند، براساس کتاب نوشته شده توسط یگانه بازمانده این حادثهء خونین ساخته شده است.

در این فلم مارکوس لوترل (Marcus Luttrell) که نقش آن را مارک ویلبرگ بازی می کند به حیث کارمند صحی با تیم نیروهای خاص همراه می شود که قراراست در ولایت کنر در امتداد سرحدات با پاکستان برای از بین بردن یک شورشی به نام احمدشاه عملیات کند.
در جریان این عملیات سه عسکر نیرو های خاص بحری (SEAL) در کوه ها کشته شده و 16 عسکر نیرو های خاص به شمول 8 (SEAL) زمانی کشته می شوند که هلیکوپتر شان سقوط داده می شود.

مارکوس لوترل که به شدت زخمی شده است، موفق می شود خودش را به خانهء یک دهاتی افغان برساند. مرد روستایی افغان با قبول خطر برای خود و فامیلش تا رسیدن عساکر امریکایی از مارکوس لوترل حفاظت می کند.

فلم سینمایی "Lone Survivor" یا "یگانه بازمانده" که در نیومکسیکو ساخته شده است، یک فلم مهیج و وطنپرستانهء امریکایی است که به شجاعت و پایمردی کمانده های امریکایی که در آن عملیات اشتراک داشتند، اختصاص داده شده است.

در فلم سینمایی "Lone Survivor" با آنکه از تصویر کردن وحشت جنگ طفره رویی نمی شود و بر قهرمانی، روحیهء رفاقت و احساس مسوولیت نیرو های خاص بحری (SEAL) تمرکز شده است، اما برخی منتقدان صحت برخی جزییات را در این فلم مورد سوال قرار داده اند.

فلم سینمایی "Lone Survivor" یا "یگانه بازمانده" که توسط یونیورسال پیکچرز(Universal Pictures) ساخته شده است، به تاریخ 27 دسامبر در سینمای های انتخابی و به تاریخ 10 جنوری در همهء سینما های امریکا نمایش داده خواهد شد.

please wait

No media source currently available

0:00 0:02:06 0:00
لینک مستقیم
XS
SM
MD
LG