لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۷ قوس ۱۴۰۰ کابل ۱۰:۳۸

جان مککین: ولادیمیرپوتین به سخاوت دادن پول مشهور نیست


سناتور امریکایی جان مککین که به تازه گی از اوکرایین برگشته است و با تظاهر کننده گان طرفدار امضای قرارداد همکاری با اتحادیهء اروپا در شهر کیف ملاقات کرده است، می گوید:
"به نظر می رسد، روسیه تلاش می کند، اوکرایین را از امضای قرارداد همکاری با اتحادیهء اروپا مانع شود."

سناتور جان مککین با اشاره به تعهد قرضهء 15 ملیارد دالری روسیه به اوکرایین که بعد از ملاقات ویکتوریانکوویچ رییس جمهور ا با همتای روسی اش به تاریخ 15 دسامبر سال جاری اعلان شد گفته است، ولادیمیرپوتین رییس جمهور روسیه به سخاوت دادن پول مشهور نیست.
سناتور جان مککین می گوید:
"من تصور می کنم روسیه می خواهد اوکرایین را از اتحادیهء اروپا دور نگهدارد. ارسینی یاتسینوک یکی از رهبران ایتلاف گفت، "پنیرمفت را فقط در تلک می توان یافت." من فکر می کنم در اینجا او حق به جانب است. آقای پوتین به سخاوت دادن چیزی مشهور نیست. خوب خواهیم دید. اما حقیقت اینست که این یک تلاش از جانب پوتین و یانکوویچ است تا اوکرایین را از داخل شدن به اتحادیهء اروپا مانع شوند."
سناتور جان مککین در جریان مسافرتش به اوکرایین با مقامات و مخالفان حکومت آن کشور ملاقات نموده، در یک راهپیمایی مخالفان حکومت اوکرایین در میدان آزادی در شهر کیف، سخنرانی کرده است.

سناتورجان مککین در صحبت با رادیو آزادی گفت، ده ها هزار تنی که به خاطرعدم امضای قرار داد با اتحادیهء اروپا به تظاهرات پرداخته اند، بر او تاثیر داشته اند.

جان مککین که در سال 2008 میلادی به حیث کاندید حزب جمهوریخواه در برابر بارک اوباما درانتخابات ریاست جمهوری امریکا اشتراک کرد، می گوید، وی باور دارد که اکثریت مردم اوکرایین می خواهند با غرب هم سطح شوند.

سناتورجان مککین گفته است، از عکس العمل واشنگتن در قبال بحران اوکرایین و اینکه جان کری وزیر خارجهء امریکا خشونت ها را در اوکرایین شدیداً نکوهش کرده، راضی است.

سناتورجان مککین می گوید، ایالات متحدهء امریکا برای حمایت از حقوق بشر به ایستادن در کنار تظاهر کننده گان ادامه می دهد و آیندهء اوکرایین را مردم آن کشور تعیین خواهند کرد.

please wait

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00
لینک مستقیم
XS
SM
MD
LG