لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
دوشنبه ۱۵ قوس ۱۴۰۰ کابل ۰۱:۰۷

حملهء انتحاری در میرانشاه 4 عسکر پاکستانی را کشت


در نتیجه یک حمله انتحاری که دیشب در میرانشاه مرکز وزیرستان شمالی رخ داد چهار عسکر پاکستانی کشته و 35 تن دیگر آنها زخمی شدند.

مقام های استخبارات دولتی در محل می گویند، این حمله انتحاری هنگامی رخ داد که انتحار کننده موتر مملو از مواد منفجره اش را در دیوار یکی از مراکز نظامی پاکستان واقع در میرانشاه انفجار داد.

این مرکز نظامی که بنام قلعه کجور مسمی است در نتیجه حمله انتحاری بکلی تخریب گردیده است.

یک مسوول دولتی از محل که نخواست نامش افشاء گردد در صحبت با رادیو آزادی گفت:
« حمله انتحاری در حالی به وقوع پیوست که قیود گشت و گذار سرتاسری در منطقه وضع بود. »

مسوول دولتی در محل افزود، بعد از وقوع این حمله عملیات تصفیوی در میرانشاه آغاز گردیده است.

یک منبع، با خبر از محل که از گرفتن نامش خودداری کرد به رادیو آزادی گفت، پس از وقوع حمله انتحاری بالای مرکز نظامی، آواز فیر و گوله باری تا صبح در میرانشاه و گرد و نواحی آن شنیده می شد.

مسوولیت حمله انتحاری بالای مرکز نظامی در میرانشاه را گروه انصار المجاهدین شاخه از تحریک طالبان پاکستان به عهده گرفته است.

سخنگوی این گروه در صحبت با رادیو مشال این حمله انتحاری را آغاز حملات انتقام جویانه در اعتراض به کشته شدن حکیم الله محسود رهبر پیشین تحریک طالبان خوانده است.

حکیم الله محسود در اول نومبر سال جاری طی یک حمله طیاره بی پیلوت امریکایی در وزیرستان کشته شد.

این حمله انتحاری در حالی رخ داد که روز دوشنبه در اجلاس کابینهء پاکستان که به ریاست نوازشریف صدراعظم این کشور برگزار شد روی مذاکرات با طالبان پاکستانی توافق گردید.

اسلام آباد مذاکرات با طالبان پاکستانی را اولین ترجیح خوانده است اما در این میان ملا فضل الله رهبر نو تحریک طالبان پاکستان، پیشنهاد حکومت را برای گفتگو های صلح رد کرده است.


فرشته نگاه رادیو آزادی پشاور
XS
SM
MD
LG