لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۱۴ قوس ۱۴۰۰ کابل ۰۱:۰۹

بودجهء دفاعی امریکا برای سال 2014 میلادی تصویب شد


مجلس سنای ایالات متحدهء امریکا بودجهء دفاعی آن کشور را برای سال آیندهء میلادی تصویب کرد.

این بودجه که بیش از 630 ملیادر دالر است، بزودی توسط بارک اوباما رییس جمهور ایالات متحدهء امریکا توشیح خواهد شد.

بودجهء دفاعی امریکا که به وزارت دفاع امریکا یا پنتاگون اجازهء مصرف پول را می دهد، ناوقت روز پنجشنبه توسط مجلس سنا تصویب و به این ترتیب مشکل مصارف دفاعی سال 2014 میلادی امریکا حل شد.

در این لایجه که توسط نماینده گان هردو حزب در مجلس سنای امریکا با 84 رای موافق تصویب شد، برای مصارف نظامی 552 ملیارد و یکصد ملیون دالر اختصاص یافته است که برای حفظ پایگاه های نظامی، خریداری اسلحه و تجهیزات و ادامهء تعلیم و تربیه عساکر مصرف خواهد شد. همچنان در نظر گرفته شده است، یک درصد معاش آن ها افزایش داده شود.
برخی اعضای کانگرس امریکا بر بودجهء دفاعی آن کشور اعتراض داشتند، چون خواست آن ها در تغییر لایحهء بودجه در نظر گرفته نشده بود.

برخی سناتوران حزب جمهوری خواه مانند لیندسی گراهام می خواستند تا در این لایحه تحریم های شدید برضد ایران در نظر گرفته شود، اما بالاخره سناتوران هردو حزب در مجلس سنا بعد از مشورت با مجلس نماینده گان به موافقت رسیدند و بودجهء دفاعی ایالات متحدهء امریکا را برای سال 2014 میلادی تصویب کردند.

بارک اوباما رییس جمهور امریکا از تصویب این لایحه حمایت کرده است.

در لایحهء بودجهء دفاعی ایالات متحدهء امریکا درمورد انتقال زندانی ها از زندان گونتانامو از لهجهء نرم کار گرفته شده، در این مورد صلاحیت بیشتر به بارک اوباما رییس جمهور امریکا داده شده است.

please wait

No media source currently available

0:00 0:01:50 0:00
لینک مستقیم
XS
SM
MD
LG