لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۱۱ قوس ۱۴۰۰ کابل ۰۵:۴۹

رییس ولسی جرگه روسیه با رییس جمهور افغانستان ملاقات کرد


سرگی نروشکین (Sergei Naryshkin) رییس پارلمان روسیه
سرگی نروشکین (Sergei Naryshkin) رییس ولسی جرگه روسیه که در راس یک هیات عالی رتبهء آن کشور به کابل رفته است، امروز با حامد کرزی رییس جمهور افغانستان ملاقات کرد.

در یک اعلامیهء ریاست جمهوری افغانستان گفته شده است:
در این ملاقات رییس جمهور کرزی، خواهان نقش قوی روسیه درمنطقه شده، آن را برای ثبات افغانستان و منطقه مهم دانسته است.

حامد کرزی رییس جمهور افغانستان گفته است که خواهان گسترش و تحکیم روابط میان دو کشور به گونهء ستراتیژیک درعرصه های مختلف به خصوص در ساحات اقتصادی و فرهنگی می باشد.

سرگی نروشکین (Sergei Naryshkin) رییس ولسی جرگه روسیه در جریان دیدار با حامد کرزی، افغانستان را یک همسایهء خوب دانسته، برای هر گونه همکاری در عرصه های مختلف با این کشور ابراز آماده گی کرده است.

سرگی نروشکین رییس ولسی جرگه روسیه گفته است، روسیه مایل است روابطش را با افغانستان به سطح روابط ستراتیژیک و عمیق گسترش دهد.

در اعلامیهء ریاست جمهوری افغانستان گفته شده است که سرگی نروشکین رییس ولسی جرگه روسیه در جریان مسافرت به افغانستان و دیدار با رییس جمهور و روسای ولسی جرگه و مشرانو جرگه تمنیات نیک ولادیمیر پوتین رییس جمهور فدراتیف روسیه را به رییس جمهور و مردم افغانستان، تقدیم کرده است.

در این مسافرت لیونید سلاتسکی (Leonid Slutsky) رییس کمیتهء مستقل کشورهای مشترک المنافع و همبستگی با کشور های آسیا و اروپای پارلمان روسیه، نیز هیات آن کشور را همراهی می کند.

لیونید سلاتسکی به خبرنگاران گفته است، سرگی نروشکین نه تنها به حیث رییس پارلمان روسیه، بلکه به مثابهء رییس گروپ پارلمانی سازمان امنیت دسته جمعی نیز از افغانستان دیدن می کند. افغانستان عضو ناظر سازمان امنیت دسته جمعی به شمار می رود.

سازمان امنیت دسته جمعی در مورد جلوگیری از قاچاق مواد مخدر و تلاش ها در زمینهء مبارزه با تروریزم با جانب افغانستان گفتگو کرده است.

ولادیمیر کالانده (Vladimir Kalanda) معاون ادارهء مبارزه با مواد مخدر روسیه و ضمیر کابلوف (Zamir Kabulov) فرستادهء خاص آن کشور برای افغانستان نیز هیات پارلمانی روسیه را در مسافرتش به کابل همراهی می کند.

please wait

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00
لینک مستقیم
XS
SM
MD
LG