لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۱۱ قوس ۱۴۰۰ کابل ۰۵:۰۴

«پاکستان مسایل مربوط مرز را با افغانستان حل و فصل می کند»


سرتاج عزیز مشاور امنیت ملی و امور خارجی صدراعظم پاکستان می گوید، پس از خروج بخش عظم نیروهای خارجی از افغانستان، مسایل مربوط به مرز با افغانستان را حل و فصل خواهند کرد.

سرتاج عزیز این سخن را روز گذشته در اسلام آباد طی یک سمینار که تحت عنوان تجدید نظر در امور امنیت ملی، فرصت ها و چالش های پاکستان دایر شده بود گفته است.

اگر چه مشاور امنیت ملی و امور خارجی نواز شریف بطور واضح از مسایل سرحدی که نیاز به حل و فصل دارد نام نبرد اما گفت حکومت در نظر دارد تا پس از خروج بخش عظم نیرو های خارجی از افغانستان، مسایل مربوط به مرز با افغانستان را حل و فصل کند.

وی همچنان افزود، پاکستان در انتخابات آینده ریاست جمهوری افغانستان کدام کاندید مورد نظر نداشته بلکه خواهان افغانستان با ثبات و مستحکم است.

سرتاج عزیز مشاور امنیت ملی و امور خارجی صدراعظم گفته است، وضعیت نامعلوم افغانستان چالش بزرگ برای پاکستان بوده و کشورش متعهد به صلح در افغانستان است.

سرتاج عزیزدر حالی از متعهد بودن کشورش در برابر صلح در افغانستان سخن گفته که چند روز قبل در یکی از مصاحبهء های خود گفته بود، با وجود تلاش های اسلام آباد، طالبان هنوزهم آماده انجام مذاکرات صلح با حکومت افغانستان نیستند.
سرتاج عزیز مشاور امنیت ملی پاکستان
سرتاج عزیز مشاور امنیت ملی پاکستان

اما شورای عالی صلح افغانستان این ادعای سرتاج عزیز را رد کرده گفته است که تماس های آنان هم اکنون نیز با برخی از طالبان وجود دارند.

مقام های افغان بار ها اسلام آباد را به داشتن پالیسی دوگانه در قبال افغانستان متهم کرده اند اما مقام های پاکستانی همهء اتهامات را رد کرده و تلاش دارند تا پاکستان را همسایه صادق افغانستان معرفی کنند.


فرشته نگاه رادیو آزادی، پشاور
XS
SM
MD
LG