لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۲۲ حمل ۱۴۰۰ کابل ۰۵:۰۲

بهیر: حزب اسلامی برای اشتراک در انتخابات، تصمیم نهایی نگرفته است


غیرت بهیر سخنگو و مسوول امور سیاسی حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار.
غیرت بهیر سخنگو و مسوول امور سیاسی حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار می گوید، حزب اسلامی در مورد اشتراک در انتخابات آینده افغانستان تا کنون تصمیم نهایی نگرفته است.

غیرت بهیر در صحبت با رادیو آزادی در شهر پشاور گزارش های را که بر اساس آن گویا گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی در یک پیام جدید از اعضای حزب اش خواسته تا در انتخابات آینده ریاست جمهوری و شورا های ولایتی سال 1393 شرکت کنند را رد کرد.

اخبار ایکسپرس تربیون پاکستان در یازدهم جنوری یعنی سه روز پیش گزارشی را نشر نمود که بر اساس آن گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی افغانستان از اعضا و هواداران حزب اش خواسته تا در انتخابات آینده ریاست جمهوری و شورا های ولایتی شرکت کنند.

در این گزارش به نقل از گلبدین حکمتیار نوشته شده بود:
« کارت رای دهی بگیرید و در انتخابات شورا های ولایتی شرکت کنید. نامزد های را انتخاب کنید که یا منسوب به حزب اسلامی باشند و یا در مورد حزب نظر مثبت داشته باشند.»

غیرت بهیر سخنگو و مسوول امور سیاسی این حزب در صحبت با رادیو آزادی در مورد این بیان گلبدین حکمتیار گفت:

« این یک گزارش کهنه است و کدام تازگی ندارد. تقریباً از سه ماه قبل است. در رابطه به شرکت در انتخابات، حزب اسلامی تا هنوز فیصله نهایی نکرده است. ما وضعیت را بیشتر بررسی خواهیم کرد و بر اساس آن تصمیم نهایی خواهیم گرفت تا هنوز هیچ تصمیمی از سوی حزب ما گرفته نشده است.»

غیرت بهیر افزود، حزب اسلامی در مورد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و شورا های ولایتی فیصله نهایی نکرده و در مورد مشوره و بحث ها تا کنون جریان دارند.

قطب الدین هلال معاون پیشین گلبدین حکمتیار یکی از نامزد های ریاست جمهوری انتخابات آینده افغانستان است اما به گفته آقای هلال وی یک نامزد مستقل است و از حزب اسلامی در انتخابات نمایندگی نمی کند.

قبل از این حزب اسلامی گفته بود که با حضور نیرو های خارجی در افغانستان امکان برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه وجود ندارد.

گلبدین حکمتیار انتخابات قبلی افغانستان را نمایشی خوانده بود.

فرشته نگاه رادیو آزادی، پشاور
XS
SM
MD
LG