لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۲۸ حمل ۱۴۰۰ کابل ۰۹:۳۰

یک هیأت نظارت انتخاباتی اتحادیه اروپا وارد کابل شده است


در حالیکه حدود سه ماه به انتخابات ریاست جمهوری و شورا های ولایتی افغانستان باقی مانده است، مقامات وزارت خارجه افغانستان دیروز با یک هیأت از اداره نظارت انتخاباتی اتحادیه اروپا دیدار نموده و در مورد تدابیر انتخابات آینده در افغانستان صحبت های داشتند.

بر اساس اعلامیه وزارت خارجه افغانستان، ارشاد احمدی معین سیاسی این وزارت بعد از چاشت دیروز با این هیأت هشت نفری اتحادیه اروپا دیدار کرد.

قرار است این هیأت هشت نفری نظارت انتخاباتی اتحادیه اروپا در جریان دو هفته آینده، در ملاقات های جداگانه با کاندیدان ریاست جمهوری، ادارت دولتی، کمیسیون های انتخابات و شکایات انتخاباتی، نماینده گان جامعه مدنی و سفر به ولایات قندهار، بلخ، هرات و ننگرهار، زمینه اعزام ناظرین انتخاباتی اتحادیه اروپا را به افغانستان، مورد بررسی قرار دهد.

ارشاد احمدی معین وزارت خارجه افغانستان گفته است، دولت افغانستان خواهان تدویر انتخابات به موقع، شفاف و عادلانه است.

احمدی نظارت دقیق هیأت اتحادیه اروپا در انجام موفقانه یک انتخابات شفاف در افغانستان را مهم و حیاتی خواند.

در این دیدار همچنان به هیأت اروپایی اطمینان داده شد که دولت افغانستان، آماده هر نوع همکاری در ایجاد تسهیلات کاری برای ناظرین انتخاباتی اتحادیه اروپا می باشد.

دیدار هیأت نظارت انتخاباتی اتحادیه اروپا از افغانستان در حالی صورت می گیرد که نگرانی های در مورد امنیت انتخابات آینده موجود اند.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اخیراً گفت، در چهارصد و چهارده مرکز رای دهی که بر اساس پلان نهایی امنیتی برای انتخابات سال آینده، نیرو های امنیتی افغان از تامین امنیت آن عاجز اند، انتخابات برگزار نخواهد شد.
XS
SM
MD
LG