لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۲۸ حمل ۱۴۰۰ کابل ۰۰:۲۳

اوباما در برابر انتقادات گیتس از پالیسی اش در مورد افغانستان دفاع کرد


رییس جمهور امریکا می گوید، باور خود را بالای ستراتیژی جنگ افغانستان از دست نداده است.

بارک اوباما این سخن را در پاسخ به انتقاد اخیر رابرت گیتس، وزیر دفاع سابق امریکا ابراز کرد.

آقای گیتس در کتاب خاطرات اش نوشته است که رییس جمهور اوباما در اوایل سال 2011 اعتماد خود را بالای قوماندانان اش و رئیس جمهور کرزی از دست داده بود.

این کتاب آقای گیتس قرار است امروز منتشر شود.

رییس جمهور ایالات متحدهء امریکا دیروز برای نخستین بار در برابر انتقاد های رابرت گیتس از اداره و پالیسی های خود دفاع کرد.

رابرت گیتس، وزیر دفاع سابق امریکا در کتاب تازهء خاطرات خود در مورد جنگ افغانستان بارک اوباما را متهم کرده است که در مورد عملیات نظامی و نتیجهء افزایش شمار نیروهای امریکایی در افغانستان بی حوصله شده است.

خبرگزاری فرانسه گزارش می دهد، که رییس جمهور اوباما به خبرنگاران در قصر سفید گفت، این مسوولیت اش بود تا پرسش هایی را در مورد تکتیک های نظامی امریکا مطرح کند و جزییات اعزام دختران و پسران جوان به جنگ افغانستان را به دقت بررسی کند.
رییس جمهور اوباما گفت:
"من فکر می کنم، موضوع مهم آنست که ما یک ستراتیژی درست داریم، اما این همواره کار دشوار و جنجالی بوده است. زمانی که شما مردان و زنان را به میدان جنگ در کشوری که قربانی زیاد و پول هنگفت در آن مصرف کرده ایم، می فرستید، مکلفیت تان همین است که در مورد جزییات آن عرق زیاد بریزید."

رییس جمهور اوباما افزود، او همیشه بالای نیروهایش و تلاش های آنها که در شرایط دشوار وظیفه اجرا می کنند، باور داشته است.

آقای اوباما همچنان رابرت گیتس را دوست صمیمی خود خوانده است.

او در مورد فعالیت های گیتس چنین گفت:
"گیتس به عنوان وزیر دفاع من کار فوق العاده را انجام داده است. همان طوری که او اشاره کرده است، او، من و اعضای تیم امنیت ملی ما یک ستراتیژی درست را برای افغانستان آماده کرده ایم و به تطبیق آن ادامه خواهیم داد."

آقای گیتس در کتاب خاطرات اش نوشته است که در اوایل سال 2011 در مورد اعزام سربازان جدید به افغانستان حالت بدگمانی به رییس جمهور اوباما دست داده بود.

در کتاب آقای گیتس که قرار است امروز منتشر شود، نیز آمده است که بارک اوباما بالای قوماندانان اش و رییس جمهور کرزی بی اعتماد شده بود.
XS
SM
MD
LG