لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۲۸ حمل ۱۴۰۰ کابل ۰۲:۵۵

«تلاش های خلع سلاح افراد غیر مسوول در شمال با جدیت ادامه دارند»


صدیق صدیقی سخنگوی وزارت داخله افغانستان
وزارت داخله افغانستان اطمینان میدهد که تلاش های کنترول و خلع سلاح افراد مسلح غیر مسوول در شمال این کشور با جدیت تمام ادامه دارند.

سخنگوی این وزارت می گوید با همکاری قوماندان امنیه جدید قندز شمار افراد مسلح غیر مسوول تثبیت می شود و پلان های خلع سلاح آنها روی دست می باشد.

صدیق صدیقی به رادیو آزادی گفت مردم می توانند شکایت های شانرا با پولیس در میان بگذارند:

« پولیس ما در هر نقطه کشور مسوولیت دارد که افراد مسلح غیر مسوول را خلع سلاح کنند و در برابر کسانی که قانون را پامال می کنند برخورد قانونی کرده اسلحه آنها را ضبط کنند.

این تلاش ها در شمال ادامه دارد. اگر مردم مشکلی داشته باشند می توانند با پولیس مطرح سازند و پولیس برای حل این مشکل تلاش های جدی دارد. »


دها باشنده ولایت قندز دیروز در یک گردهمایی از افزایش افراد مسلح غیر مسوول در چندین ولسوالی این ولایت به شمول خان آباد شکایت کردند.

آنها گفتند که این افراد میان خود درگیر شده سبب کشت و خون غیر نظامیان می شوند.

آنها افزودند که اگر چنین برخوردها ادامه یابد تدویر انتخابات در خان آباد و دیگر ولسوالی نا امن ناممکن خواهد بود.

ولی وزارت داخله اطمینان میدهد که گروهای مسلح غیر مسوول تا فرا رسیدن انتخابات خلع سلاح و امنیت تامین خواهد شد.

قدرت الله ساپی، سرپرست ولسوال خان آباد از مقامات ولایت قندز تقاضا کرد که برای برقراری امنیت در این ولسوالی بیشتر همکاری کنند:

« مشکل امنیت از صلاحیت ولسوالی و قوماندانی امنیه ما فراتر است. ما امیدواریم که دیگر مقامات ولایت برای بهبودی وضعیت امنیتی با ما همکاری کنند. »

خبرنگار رادیو آزادی از قندز گزارش میدهد که خانواده های بسیاری به علت درگیری های افراد مسلح غیر مسوول مجبور شده اند که منازل خود را ترک گویند.

اشتراک کنندگان گردهمایی دیروز در قندز والی و قوماندان امنیه را به داشتن رابطه با افراد مسلح غیر مسوول متهم ساختند ولی مقامات این اتهامات را رد نمودند.

والی قندز و قوماندان امنیه وعده داده اند که مشکلات را حل می کنند.

قبل از این در ولایت های دیگر شمال هم از برخوردها میان افراد مسلح غیر مسوول گزارش شده است.
XS
SM
MD
LG