لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
دوشنبه ۲۳ حمل ۱۴۰۰ کابل ۰۵:۱۸

خالد شیخ محمد خشونت را مغایر با احکام قرآن کریم خواند


از چپ به راست خالد شیخ محمد با یک رندانی دیگر گونتانامو
خالد شیخ محمد (Khalid Sheikh Mohammed) که خودش را طراح حملات یازدهم سپتامبر بر ایالات متحدهء امریکا می خواند، در یک اعلامیه ادعا کرده است که قرآن کریم استفاده از خشونت را برای ترویج دین اسلام ممنوع قرار داده است.

این سند که در نشریهء هوفنگتن پوست (Huffington Post) امریکا و چینل چهارم خبری بریتانیا نشر شده است، از سال 2009 به اینسو که خالد شیخ محمد توسط مقامات ایالات متحدهء امریکا به تروریزم متهم شد، نخستین باریست که اظهارات وی از طریق رسانه ها نشر می شود.

در جملهء پنج تنی که به حملات یازدهم سپتامبر متهم اند که در نتیجهء آن حدود سه هزار تن در داخل خاک امریکا کشته شدند، خالد شیخ محمد مهمترین متهم است که از سال 2006 به اینسو در گونتانامو زندانیست.

خالد شیخ محمد در یک تغییر فاحش از موقف قبلی اش گفته است:
"در قرآن کریم استفاده از زور و جبر برای تغییر عقیده ممنوع است."
خالد شیخ محمد در این سند 36 صفحه یی تلاش کرده است تا سارنوالان، وکلای مدافع و اعضای محکمهء نظامی امریکایی موظف را متقاعد سازد تا به دین اسلام بگرایند.

خالد شیخ محمد نوشته است:
"این وظیفهء دینی من در مورد مردم غیر مسلمان یعنی قضات، سارونوالان و وکلای مدافع در این محکمه است تا آنها را برای پذیرفتن دین اسلام دعوت کنم."

خالد شیخ محمد گفته است که در سلول زندان خوش بوده، حتی زمانی که وجودش زندانی می باشد، اما روحش آزاد است.

این سند اظهارات شیخ محمد در ماه گذشته توسط قاضی جیمز پهول (James Pohl) غیر محرم اعلان شد و تا هنوز وکلای موظف در این مورد ابراز نظر نکرده اند.

please wait

No media source currently available

0:00 0:01:46 0:00
لینک مستقیم
XS
SM
MD
LG