لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
چهارشنبه ۱ ثور ۱۴۰۰ کابل ۰۹:۴۱

یک سیاستمدار پاکستانی به اتهام داشتن زندان شخصی دستگیر شد


یک سیاستمدار ارشد ایالت بلوچستان پاکستان به اتهام داشتن یک زندان شخصی و جرایم دیگر، دستگیر شده است. پولیس پاکستان می گوید، در خانه عبدالرحمن کهیتران در منطقه بارکهان بلوچستان افرادی زندانی در حالی یافت شدند که دست ها و پاهایشان اولچک و زولانه شده بودند. در جمله این زندانیان اطفال هم شامل اند.

عبدالرحمن کهیتران عضو پارلمان ایالتی صوبه بلوچستان پاکستان که عضویت جماعت اسلامی آن کشور را هم دارد، به اتهام داشتن اسلحه غیر قانونی، مواد منفجره و یک زندان شخصی دستگیر شده است.

روزنامه دیلی میل به نقل از مقامات محلی گزارش می دهد که در زندان شخصی کهیتران، زنان و اطفال زندانی بودند.

عملیات پولیس پاکستان در خانه عبدالرحمن کهیتران بعد از آن آغا شد که محافظین وی بر یک پوسته پولیس در محل حمله نموده و سلاح آن ها را به یغما بردند.

پولیس پاکستان می گوید، در خانه کهیتران در منطقه بارکهان بلوچستان افرادی زندانی در حالی یافت شدند که دست ها و پاهایشان اولچک و زولانه شده بودند. روزنامه ابسرور پاکستان گفته است، در جمله هفت زندانی که در خانه کهیتران یافت شدند، سه تن آنها اطفال اند.
محمد غفور ماری رییس پولیس محل به رسانه ها گفته است، بعد از کشف این زندانیان در خانه کهیتران، وی و شش محافظ اش دستگیر شدند. ماری می افزاید که در خانه این عضو جماعت اسلامی پاکستان با زندانی ها وضعیت نامناسب میشد، ولی کهیتران میگوید اتهامات وارده بر وی جنبه سیاسی دارند و پولیس به طور غیر قانونی وارد منزل او شده است.

خانم عبدالرحمن کهیتران هم از فعالین سیاسی است. پولیس پاکستان میگوید، در جریان عملیات بر خانه کهیتران یک موتر پر از سلاح و مواد انفجاری را هم یافته اند.
XS
SM
MD
LG