لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۲۸ حمل ۱۴۰۰ کابل ۰۷:۰۷

بارک اوباما: جاسوسی درمورد رهبران کشورهای دوست را متوقف خواهیم کرد


بارک اوباما رییس جمهور امریکا.
رییس جمهور ایالات متحدهء امریکا می گوید، واشنگتن به هدف افزایش شفافیت در برنامه ها و روش های موجودِ فعالیت های نظارت الکترونیکی حکومت اصلاحات آورده و تدابیر حفاظتی را افزایش می دهد تا معلومات خصوصی و شخصی امریکاییان مصون باقی بمانند.

بارک اوباما دیروز در بیانیه تلویزونی خود گفت، ایالات متحده جاسوسی در مورد رهبران کشور های دوست و متحد خود را متوقف خواهد کرد:

« من به اجتماع استخباراتی واضیح گفتم، بدون مجبوریت شدید به هدف امنیت ملی ما از مکالمات رهبران کشور ها و حکومت های دوست و متحد نظارت نمی کنیم.»

قبل از این ادوارد سنودن قراردادی سابق ادارهء امنیت ملی امریکا از اسرار شنود و نظارت مکالمات مردم از سوی حکومت امریکا، پرده برداشت.

رییس جمهور اوباما در بیانیه اش گفت، معلومات استخباراتی در مقابله با تهدید ها نقش مهم دارند و ایالات متحد نمی تواند به یکباره گی همه خدمات استخباراتی خود را متوقف کند.

رییس جمهور امریکا همچنان گفت، تعدادی از کشور ها بطور رسمی از ایالات متحده انتقاد کرده اند، اما به طور شخصی پذیرفته اند که توانایی استخباراتی برای امریکا به حیث کشور مقتدر جهان خیلی مهم است.

او افزود، این کشور ها به هدف حفظ مردم شان از معلومات جمع آوری شدهء امریکا استفاده می کنند.

بارک اوباما گفت، امریکا در مورد مردمان عام که برای امنیت ملی این کشور تهدیدی شمرده نمی شوند، جاسوسی نمی کند.

او گفت:
« هیچ کسی از چنین توقع ندارد تا در مورد برنامه های استخباراتی اش مباحثه کند و یا انتظار نمی رود که روسیه نگرانی های خصوصی اتباع دیگر جا ها را در محاسبات خود مد نظر گیرد. اما اجازه دهید، خاطر نشان نمایم که ما به طور دقیق معیار های متفاوت را در نظر می گیریم. زیرا ما در دفاع از آزادی خصوصی و کرامت بشری در صف اول جبهه قرار داریم.»

بارک اوباما رییس جمهور امریکا گفت، ادارهء استخباراتی ایالات متحده به هدف مبارزه با تروریزم، مصونیت عساکرش و مبارزه علیه جرایم، معلومات استخباراتی را جمع آوری می کند.
XS
SM
MD
LG