لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
دوشنبه ۳۰ حمل ۱۴۰۰ کابل ۰۷:۳۹

حامد کرزی با مقامات امنیتی در مورد امنیت انتخابات صحبت کرد


حامد کرزی رییس جمهور افغانستان
رییس جمهور افغانستان با مقامات ارشد امنیتی کشور دیدار نموده و روی امنیت انتخابات ریاست جمهور آینده صحبت کرد.

رییس جمهور افغانستان در دیدار با هیأت رهبری وزارت داخله و قومندانان امنیه مرکز و ولایات کشور، در مورد آماده گی ها برای انتخابات آینده ریاست جمهوری و شورا های ولایتی افغانستان بحث کرد.

بر اساس اعلامیه قصر ریاست جمهوری افغانستان، در این دیدار که قبل از ظهر دیروز صورت گرفت، رییس جمهور کرزی گزارش وزارت داخله در مورد آماده گی ها برای تامین امنیت انتخابات را امیدوار کننده خوانده و گفت که به نظر می رسد انتخابات آینده از انتخابات قبلی بهتر باشد به شرطی که مداخلات خارجی در آن صورت نگیرد.

در این دیدار، رییس جمهور کرزی از شجاعت و قربانی های نیرو های پولیس ملی قدردانی نموده گفت که پولیس باید برای حفاظت از مردم و عملی شدن قانون تلاش کند.

وی افزود که افغانستان در حال حاضر از یک مرحله مهم تاریخی می گذرد و برای گذار از این مرحله باید با تدبیر و جرأت عمل کرد:

« کشور ما از یکی از حساس ترین مراحل تاریخی خود می گذرد پس در این، سخت دقت و درایت به کار است، شدیداً هوشیاری و جرأت به کار است.»

در اجلاس دیروز رییس جمهور کرزی با هیأت رهبری وزارت داخله و قوماندانان امنیه مرکز و ولایات کشور، محمد عمر داودزی وزیر داخله افغانستان ابراز داشت که در سه ماه گذشته، تلفات پولیس کاهش یافته، اما حملات بر آنان کاهش نیافته است.

این بیانات در حالی ایراد شد که در یک هفته گذشته افغان ها شاهد چند حمله خونین مخالفین بوده اند که ده ها کشته و زخمی در کابل و نقاط دیگر افغانستان به جا گذاشتند.

در حمله شام روز جمعه بر رستورانت لبنانی در وزیر محمد اکبر خان کابل، 21 نفر به شمول 13 خارجی کشته شدند که حکومت افغانستان استخبارات خارجی را به دست داشتن در این حمله متهم ساخت.

در یک رویداد خونین دیگر در ولسوالی ژیری قندهار، دیروز مهاجمین طالب بر یک پایگاه نیرو های بین المللی حمله کردند که در نتیجه تمام این مهاجمین و یک سرباز ناتو کشته شدند.
XS
SM
MD
LG