لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
چهارشنبه ۲۵ حمل ۱۴۰۰ کابل ۰۶:۵۱

بیش از 60 کارمند موسسه ماین پاکی هلوترست در هرات اختطاف شدند


مسوولان موسسه ماین پاکی هلوترست می گویند، افراد مسلح غیر مسوول امروز بیش از شصت تن از کارمندان شان را از ساحات ولسوالی پشتون زرغون ولایت هرات اختطاف کرده اند.

مقامات پولیس ادعا می کنند که عملیات را به خاطر آزادی این افراد از چنگ اختطاف کننده گان آغاز کرده اما از جزیات بیشتر در این مورد خودداری می کنند.

اختطاف در ولایت هرات در غرب افغانستان پدیده نو نیست ولی این برای نخستین بار است که یک گروه شصت نفری به چنگ افراد مسلح غیر مسوول قرار می گیرند.

این تعداد از کارمندان موسسه ماین پاکی صبح امروز از سوی افراد مسلح موترسایکل سوار از منطقه مار آباد ولسوالی پشتون زرغون اختطاف شده اند.

داکتر فرید همایون مسوول موسسه هلوترست در افغانستان در یک تماس تلیفونی به رادیو آزادی گفت، افراد اختطاف شده در قالب سه تیم مختلف مصروف انجام وظایف شان بوده اند که از سوی مخالفان مسلح به مناطق کوهی این ولسوالی انتقال داده شدند.

آقای همایون گفت، بزرگان محل تلاش ها را آغاز کرده اند تا بتوانند از طریق گفتگو با افراد مسلح غیر مسوول زمینه آزادی افراد اختطاف شده را هموار سازند.

سمونوال عبدالرووف احمدی مسوول مطبوعاتی قوماندانی امنیه ولایت هرات می گوید، این افراد بدون هماهنگی با نیرو های امنیتی وارد این مناطق شده اند.

آقای احمدی گفت، نیرو های پولیس عملیات را در منطقه طاقک جایی که گفته می شود افراد اختطاف شده در آنجا به سر می برند، آغاز کرده اند.

او می گوید، در نتیجه عملیات نیرو های امنیتی به هدف آزادی اختطاف شده گان، تا کنون شش تن از آنان از چنگ افراد مسلح غیر مسوول آزاد شده اند.

آقای احمدی همچنان گفت، این عملیات به خاطر رهایی افراد دیگر از نزد اختطاف کننده گان همچنان ادامه دارد.

ولسوالی پشتون زرغون در فاصله تقریباً شصت و پنج کیلومتری شرق شهر هرات یکی از ولسوالی های نسبتاً ناامن ولایت هرات به شمار می رود.

گروه های مخالف مسلح دولت در این ولسوالی بار ها دست به کارگذاری ماین های کنار سرک به خاطر از بین بردن نیرو های دولتی افغان زده و در بعضی اوقات نیز گزارش های از اختطاف افراد با نفوذ و کارمندان دولت در این ولسوالی به نشر رسیده است.

با آنکه گفته شده است که این افراد از سوی مخالفان مسلح دولت اختطاف شده اند، ولی تاکنون کدام فرد یا گروهی مسوولیت این واقعه را بدوش نگرفته است.

موسسه ماین پاکی هلوترست که هم اکنون بیش از شصت کارمند آن در چنگ اختطاف کننده گان قرار دارند بیش از 25 سال است که در افغانستان فعالیت داشته و در حال حاضر بیش از سه هزار کارمند در این کشور دارد.

شاه پور صابر، هرات
XS
SM
MD
LG