لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۲۸ حمل ۱۴۰۰ کابل ۰۹:۰۴

فوتبالران افغان برای دومین دور مسابقات چلنج کپ آسیا آماده گی می گیرند


بازیکنان تیم ملی فوتبال افغانستان پس از یک سلسله تمرینات در داخل کشور، برای آغاز یک کمپ تمرینی دیگر به شهر دوحهء قطر میروند.

کمپ تمرینی در قطر قرار است بتاریخ 10 الی 15 ماه فبروری برگزار شود.

محمد یوسف کارگر مربی تیم ملی فوتبال افغانستان به روز چهارشنبه در کابل به خبرنگاران گفت آنعده از بازیکنان افغان که در تیم های خارجی بازی می کنند نیز در این کمپ تمرینی دعوت شده اند:

« یک تعداد بازیکنان در لیگ های بسیار برتر اروپا بازی می کردند علاقه مندی نشان داده اند که این بار به تیم ملی فوتبال کشور به افغانستان میایند، و فوتبال می کنند، مثال مصطفی امنینی که در لیگ برتر دورتمند آلمان بازی می کند، میلاد سالم در یک کلپ برتر آلمان، شریف محمد که در یک تیم روسیه بازی می کند، از جملهء بازیکنان هستند که به تیم ملی دعوت شده اند و در مسابقات چلنج کپ به نماینده گی از افغانستان حضور پیدا می کنند. »

اگر تیم ملی فوتبال افغانستان جام قهرمانی مسابقات چلنج کپ را کسب کند، برای نخستین بار به بازی های جام ملت های آسیا که به میزبانی آسترالیا در سال 2015 برگزار می شود، راه میابد.

در مسابقات چلنج کپ آسیا تیم های مالدیف، فلسطین، ترکمنستان، لاووس، فلپین، قرغزستان و افغانستان در دو گروپ با هم رقابت خواهند کرد.

افغانستان در حالی به مسابقات چلنج کپ آسیا راه پیدا کرده که سال گذشته در دور مقدماتی این مسابقات توانست با کسب امتیازات بیشتر در گروپ اش قهرمان شود.

طاهر رووفی دایرکتر تخنیک فدراسیون فوتبال افغانستان می گوید، اگر افغانستان در این مسابقات خوب بدرخشد، بالای موقعیت این کشور در جدول درجه بندی فیفا تاثیر بسیار مثبت خواهد داشت.

با آن که افغانستان با مشکلات زیادی در جریان سال های گذشته روبرو بوده اما در این اواخر در بخش های مختلف ورزشی از جمله فوتبال دست آورد ها و پیروزی های زیادی را به سطح جهان کسب کرده است.

کسب جایزه بازی جوانمردانه سال 2013 از سوی فدراسیون جهانی فوتبال، گرفتن لقب قهرمانی مسابقات جنوب آسیا، شکست پاکستان، و موفقیت دیگر در این رشته، در یک سال اخیر در تاریخ فوتبال افغانستان قابل ملاحظه اند.

اما انتقاد های وجود دارند که دولت افغانستان باز هم برای فراهم کردن امکانات برای ورزشکاران به طور لازم توجه نکرده است.


ژوبین احمدی
XS
SM
MD
LG