لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۲۸ حمل ۱۴۰۰ کابل ۰۰:۲۴

ویتالی کلیچکو خواستار تظاهرات عمومی در اوکرایین شد


ویتالی کلیچکو(Vitali Klitschko) یک رهبر مخالف حکومت اوکرایین
بعد از آنکه روز چهارشنبه مذاکرات رهبران اپوزسیون برای حل بحران اوکرایین با ویکتوریانوکوویچ رییس جمهور آن کشور بدون نتیجه پایان یافت، یکی از رهبران اپوزسیون اعتصاب عمومی را برای روز پنجشنبه فرا خوانده است.

رهبران اپوزسیون اوکرایین ویتالی کلیچکو (Vitali Klitschkoارسینی یاتسینوک (Arseniy Yatsenyuk) و الک تیانیبوک (Oleh Tyahnybok) از ویکتوریانوکوویچ رییس جمهور آن کشور خواسته اند تا قبل از موعد تعیین شده، انتخابات ریاست جمهوری آن کشور را فرا خواند.

با آنکه ویکتوریانوکوویچ صحبت های دیروزش را با رهبران اپوزسیون نخستین گام در مذاکرات نامیده است، اما ویتالی کلیچکو(Vitali Klitschko) شام چهارشنبه در جریان سخنرانی به ده ها هزار تن در میدان آزادی در شهر کیف، خواستار تظاهرات عمومی شده، اظهار داشت:
"من رییس جمهور را مخاطب قرار می دهم، می دانم که او در همین لحظه این نشرات را می بیند. آقای رییس جمهور هنوز هم امکان حل این بحران وجود دارد. انتخابات قبل از وقت، شرایط را بدون خونریزی تغییر می دهد و ما همهء تلاش ها را برای رسیدن به این هدف انجام می دهیم. لطفاً به مردم گوش دهید و از آن ها چشم پوشی نکنید، اگر به آن ها گوش فرا ندهید، مردم همهء کارها را انجام خواهند داد، تا صدای آن ها را بشنوید."

ویتالی کلیچکو(Vitali Klitschko) از مردم خواسته است تا ساعت 12 روز پنجشنبه، قبل از آنکه سه رهبر اپوزسیون دوباره با ویکتور یانوکوویچ رییس جمهور اوکرایین ملاقات نمایند، اعتصاب عمومی را آغاز کنند.

بعد از خشونت های روز گذشته که در جریان آن سه تظاهره کننده ضد حکومت اوکرایین کشته شدند، رهبران اپوزسیون ویتالی کلیچکو، آرسینی یاتسینیوک و الک تیانیبوک تقاضا کردند تا ویکتور یانو کوویچ رییس جمهور اوکرایین الی پایان امروز، انتخابات قبل از وقت ریاست جمهوری را در آن کشور اعلان کند.

مظاهرات، شب گذشته نیز در میدان مرکزی کیف پایتخت اوکرایین ادامه داشت. پولیس برای پراگنده ساختن تظاهر کننده گان از مرمی های رابری، گاز اشک آور و توپ های آب پاش استفاده کرده است.

تظاهر کننده گان نیز با پرتاب بمب هاب پترولی پاسخ داده، ادعا می کنند که پولیس مرمی های حقیقی را نیز بر مظاهره کننده گان فیر کرده است.

please wait

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00
لینک مستقیم
XS
SM
MD
LG