لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۲۴ حمل ۱۴۰۰ کابل ۰۲:۱۱

مارک میلی حملات مرگبار بیشتر طالبان را پیشبینی می کند


یک مقام ارشد نظامی امریکا، پیشبینی می کند که مانند حمله هفتهء گذشته در منطقهء وزیر اکبر خان کابل، حملات مرگبار دیگر نیز انجام خواهند یافت.

دگرجنرال مارک میلی قوماندان قرارگاه مشترک آیساف حمله بر رستورانت لبنانی را که یک اجتماعی کوچک خارجی ها را در شهر کابل تکان داد، یک عمل نادرست و وحشیانه خواند.

مسوولیت این حمله را که در نتیجه آن 8 افغان و 13 خارجی کشته شدند، طالبان مسلح به عهده گرفته اند.

جنرال میلی در اشاره به حمله بر رستورانت لبنانی گفت، او انتظار چنین حملات را در آینده نیز دارد:

« بلی من حملات انتحاری مرگبار و تنظیم یافته را انتظار دارم و همچنان قرار است این حملات نیروهای امنیتی و مقامات افغان، نیروهای آیساف و همچنان افراد بیگناه ملکی را مورد هدف قرار دهند. »

جنرال میلی که از طریق ویدیو کنفرانس با خبرنگاران در وزارت دفاع امریکا صحبت می کرد گفت، اتکای طالبان بر حملات انتحاری و انفجار بمبی جابجا شده در کنار سرک، نشان می دهد که آنها در میدان جنگ در مقابل نیروهای افغان و بین المللی ناتوان اند:

« طالبان در تابستان سال 2013 میلادی جنگ را باختند و نیروهای امنیتی افغان از خود قابلیت فوق العاده نشان دادند. در تابستان جنگ سختی رخ داد. افغانان علیه دشمنان شان قیام کردند و در سرحدات، ولایات و ولسوالی ها خیلی خوب جنگیدند. »

دگرجنزال میلی همچنان گفت، هدف اساسی طالبان از انجام این حملات ایجاد یک فضای ترس و وحشت بوده اما اضافه کرد با این حملات مردم افغانستان بر ضد طالبان عمل می کنند.

این جنرال امریکایی گفت، چنین حملات در این موقع حساس که حضور نیرو های امریکایی و ناتو در افغانستان نا معلوم است، بر فعالیت های ادارات و موسسات کمک رسانی تاثیر نامناسب و ناگوار خواهد داشت.
XS
SM
MD
LG