لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۲۲ حمل ۱۴۰۰ کابل ۰۵:۵۹

مظاهره کننده گان عمارت وزارت زراعت اوکرایین را اشغال کردند


کمپ تظاهر کننده گان در میدان آزادی در شهر کیف
بعد از آنکه گفتگو های چهار ساعتهء رهبران اپوزسیون اوکرایین ویتالی کلیچکو (Vitali Klitschkoارسینی یاتسینوک (Arseniy Yatsenyuk) و الک تیانیبوک (Oleh Tyahnybok) با رییس جمهور آن کشور ویکتوریانوکوویچ بی نتیجه پایان یافت، تظاهر کننده گان کمپ مظاهرات شان را در شهر کیف گسترش داده اند.

تظاهر کننده گان با سر دادن شعار های "انقلاب"، "انقلاب" موانع تازهء را در میدان آزادی در شهر کیف ایجاد کرده و عمارت وزارت زراعت اوکرایین را اشغال کرده اند.

الکساندر یک تظاهر کنندهء که در میدان آزادی در شهر کیف به ایجاد موانع مصروف است، می گوید:
"موانع را به خاطر آن ایجاد می کنیم که اگر پولیس ضد شورش حمله کرده، از زور استفاده کند، موانع ایجاد شده، موقتاً جلو آنها را بگیرد."

گفته می شود که در شهر های متعدد غرب اوکرایین، تظاهر کننده گان مراکز اداری شهرها را اشغال کرده اند.

در حالیکه تنش ها بطور بی سابقه در اوکرایین افزایش یافته است، ارسینی یاسینوک یکی از رهبران اپوزسیون پیشنهاد متارکهء حکومت را در میدان آزادی در شهر کیف اعلان کرد.

تظاهر کننده گان روز جمعه متارکهء پیشنهاد شده توسط حکومت اوکرایین را رد کردند.

ویتالی کلیچکو(Vitali Klitschko) و الک تیانیبوک (Oleh Tyahnybok) در یک تلاش برای قناعت دادن تظاهر کننده گان به ادامهء مراعات متارکه روز جمعه از موانع ایجاد شده در میدان آزادی در شهر کیف دیدن کردند.

ویتالی کلیچکو با ابراز اینکه مظاهره کننده گان باید فشار ها را بر حکومت اوکرایین افزایش دهند، اظهار داشت:
"من می خواهم یکبار دیگر بگویم که از صبح روز جمعه ما باید فشارهای بیشتر را برای استعفای حکومت، جاری نگهداریم."

قرار است امروز رهبران اپوزسیون اوکرایین ویتالی کلیچکو (Vitali Klitschkoارسینی یاتسینوک (Arseniy Yatsenyuk) و الک تیانیبوک (Oleh Tyahnybok) دور دیگر مذاکرات را با ویکتوریانوکوویچ رییس جمهور آن کشور انجام دهند.

امروز همچنان ستفیان فیول (Stefan Fuele) کمشنر توسعهء اتحادیه اروپا نیز برای ایجاد سهولت در گفتگوهای سیاسی به اوکرایین مسافرت خواهد کرد.

وزرات داخلهء اوکرایین روز جمعه تایید کرد که در جریان خشونت ها دو تن در اثر زخم های ناشی از اصابت مرمی کشته شده اند، اما مسوولیت آن را نپذیرفته است.
وزارت داخله می گوید، یکی از این افراد از عقب مورد اصابت مرمی قرار گرفته، شخص دوم با تفنگ شکاری مورد هدف قرار داده شده است.

فعالان مخالفان حکومت اوکرایین می گویند، در اثر خشونت های اخیر پنج تن کشته شده اند، اما این ارقام تایید نشده است.
XS
SM
MD
LG